Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Krajina pod Pálavou

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

28. 06. 2022 - 04. 09. 2022

Výstava děl malíře Antonína Vojtka, který je nazýván "Malířem jižní Moravy"

Nádherné obrazy ze svého ateliéru v Břeclavi přiveze malíř Antonín Vojtek na výstavu v Galerii Goethe. Antonín Vojtek je nazýván „Malířem jižní Moravy“. Zde se narodil, žije a tvoří. Je uchvácen místní krajinou, kterou nekopíruje, ale svým obrazům vtiskává vlastní nezaměnitelný rukopis. Zaoblené tvary, olivově zelená barva a neustálé napětí mezi realitou a ideálem. To jsou obrazy Antonína Vojtka. Přijďte se seznámit s obrazy i autorem na slavnostní zahájení výstavy „ Krajina pod Pálavou“ v úterý 28. června 2022 v 18:00 hodin v Galerii Goethe.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Křížkový únor 22

03. 10. 2023 - 05. 11. 2023
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava černobílých fotografií fotografa Petra Machana v Galerii Goethe Městského muzea a galerie Mariánské Lázně. Říjnová výstava fotografií Petra Machana v Galerii Goethe nese název "Křížkový únor 22". Fotografie vznikly během autorova lázeňského léčebného pobytu v Mariánských Lázních v únoru 2022. Snímky zachycují pomalu končící zimu, kdy se několik málo lázeňských hostů snaží vyhřát na prvním jarním sluníčku a všude okolo tečou potůčky z roztávajícího sněhu. Stále platí některá proticovidová opatření a respirátor je běžným módním doplňkem. Navíc začíná společností rezonovat téma války na Ukrajině. U fotografií není tedy jen na co koukat, ale i nad čím přemýšlet. Vernisáž výstavy „Křížkový únor 22“ se bude konat v úterý 3. října 2023 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Fotografie si bude v muzeu možné prohlédnout do neděle 5. listopadu, a to každý den, mimo pondělí, od 9:30 do 17:30 hodin.http://muzeum-ml.cz/krizkovy-unor-22/  

Přečíst více

Klára Sedlo: Fogbow (follow up)

05. 09. 2023 - 01. 10. 2023
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů mladé a talentované malířky Kláry Sedlo v Mariánských Lázních. V Galerii Goethe mariánskolázeňského muzea vystaví své obrazy plné barev, tvarů a vizí akademická malířka Klára Sedlo. Klára Sedlo patří mezi talentované umělce své generace. Ve třiceti letech má za sebou řadu výstav nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Ve své tvorbě se pohybuje mezi pop-surrealismem a symbolismem. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 5. září od 18:00 hodin. Součástí vernisáže bude i promítání krátkometrážního filmu „Lachout“. Námět na film se zrodil v hlavě kurátorky Renaty Mužíkové. Scénář k filmu napsala doslova přes noc společně s Klárou Sedlo, režie se ujal Jan Homola, výtvarník a zpěvák kapely Wohnout. Ve filmu hrají společně všichni tři tvůrci a herec David Matásek. "Snímek odráží snový příběh jednoho konkrétního obrazu, ukazuje, co se může stát, když se někomu obraz stane odrazem, ba přímo osudem“, vysvětluje Renáta Mužíková.  

Přečíst více

Detektivní vycházka "V Goethových stopách"

28. 08. 2023 - 01. 10. 2023
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně slaví 200 let od poslední návštěvy Johanna Wolfganga von Goethe v Mariánských Lázních a pořádá detektivní vycházku po Mariánských Lázních. DETEKTIVNÍ VYCHÁZKA "V GOETHOVÝCH STOPÁCH" Od pondělí 28. srpna do čtvrtka 31. srpna uveřejníme každý den na Facebooku a webu muzea jedno místo spojené s Goethovými návštěvami Mariánských Lázní. Na místě zjistíte jednu indicii. Po čtyřech dnech budete znát tajný kód. Pokud přijdete na pokladnu muzea a Váš kód bude správný, čeká na Vás odměna. Záleží jen na Vás, zda si každý den uděláte krátkou procházku po městě či všechna čtyři místa projdete najednou. Odměnu si bude možné vyzvednout v otevírací dobu muzea do neděle 1. října 2023.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.