Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Literární festival Goethův podzim 2016

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

08. 10. 2016 - 16. 10. 2016

Třetí ročník literárního festivalu Goethův podzim nabídne svým návštěvníkům setkávání s literárními osobnostmi, autorská čtení a další kulturní akce v podobě scénického čtení nebo literárního kabaretu.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne v sobotu 8. října od 19:30 hodin v Městském muzeu Mariánské Lázně. Během komponovaného večera zazní poezie Stanislava Sedláka a křtu se dočkají i tři autorovy básnické sbírky.

Sobotním programem však Goethův podzim teprve začíná a po celý následující týden se v Mariánských Lázních vystřídají další zajímavé osobnosti ze světa literatury.

Pro návštěvníky festivalu bude zajisté velice atraktivní jméno Haliny Pawlovské a její „one women show“ o vzrušení, lásce, katastrofách i o setkáních s hlupáky.

 „Nejsem žádná lvice“, tak se jmenuje připravované autorské čtení Petry Braunové o životě legendární televizní hlasatelky Kamily Moučkové. Další večery budou patřit písničkáři Janu Burianovi a plzeňskému malíři a spisovateli Václavu Malinovi. Igor Malijevsky a Jaroslav Rudiš z pražského divadla Archa přivítají ve svém literárním kabaretu i slavného spisovatele Vladimíra Párala. Mladý a talentovaný autor Michal Rejžo Pavlík si společně se studenty pražské herecké konzervatoře připravil scénické čtení s názvem „Bílá stopa“.

Tímto výčtem událostí však festival zdaleka nekončí, připraveny jsou například i dopolední programy pro malé čtenáře, kteří se s knihou a písmenky teprve seznamují.

Podrobný přehled akcí, jejich čas a místo konání naleznete na oficiálních webových stránkách ročníku 2016 http://www.goethuvpodzim.eu/. Novinky a zajímavosti z festivalu si můžete prohlédnout také na facebookových stránkách festivalu https://www.facebook.com/goethuvpodzim.eu/.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.