Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Literární festival Goethův podzim 2016

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

08. 10. 2016 - 16. 10. 2016

Třetí ročník literárního festivalu Goethův podzim nabídne svým návštěvníkům setkávání s literárními osobnostmi, autorská čtení a další kulturní akce v podobě scénického čtení nebo literárního kabaretu.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne v sobotu 8. října od 19:30 hodin v Městském muzeu Mariánské Lázně. Během komponovaného večera zazní poezie Stanislava Sedláka a křtu se dočkají i tři autorovy básnické sbírky.

Sobotním programem však Goethův podzim teprve začíná a po celý následující týden se v Mariánských Lázních vystřídají další zajímavé osobnosti ze světa literatury.

Pro návštěvníky festivalu bude zajisté velice atraktivní jméno Haliny Pawlovské a její „one women show“ o vzrušení, lásce, katastrofách i o setkáních s hlupáky.

 „Nejsem žádná lvice“, tak se jmenuje připravované autorské čtení Petry Braunové o životě legendární televizní hlasatelky Kamily Moučkové. Další večery budou patřit písničkáři Janu Burianovi a plzeňskému malíři a spisovateli Václavu Malinovi. Igor Malijevsky a Jaroslav Rudiš z pražského divadla Archa přivítají ve svém literárním kabaretu i slavného spisovatele Vladimíra Párala. Mladý a talentovaný autor Michal Rejžo Pavlík si společně se studenty pražské herecké konzervatoře připravil scénické čtení s názvem „Bílá stopa“.

Tímto výčtem událostí však festival zdaleka nekončí, připraveny jsou například i dopolední programy pro malé čtenáře, kteří se s knihou a písmenky teprve seznamují.

Podrobný přehled akcí, jejich čas a místo konání naleznete na oficiálních webových stránkách ročníku 2016 http://www.goethuvpodzim.eu/. Novinky a zajímavosti z festivalu si můžete prohlédnout také na facebookových stránkách festivalu https://www.facebook.com/goethuvpodzim.eu/.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Mezi příkopy a valy


Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Premiéra unikátního dokumentu o Terezíně a beseda o historii židovské komunity v Mariánských Lázních. Mariánské Lázně jsou jedním ze tří měst v Česku, kde proběhne premiéra nového filmu „Mezi příkopy a valy“, který vznikl pod záštitou organizace Post Bellum a představuje nejvýznamnější českou památku holocaustu - město Terezín. To bylo poslední předsmrtnou zastávkou pro velký počet středoevropských Židů a téměř pro všechny Židy z českých zemí. Dokument se věnuje nejen minulosti města, ale i jeho současnému stavu a budoucnosti. Diváka zavede i do míst, kam se běžný člověk nedostane. Premiéra filmu bude uvedena v kinosále Městského muzea a galerie Mariánské Lázně v pátek 8. března 2024 v 18:00 hodin, tedy symbolicky v den, kdy si připomínáme 80. výročí největší hromadné vraždy československých občanů v našich novodobých dějinách - vyvraždění tzv. terezínského rodinného tábora v Osvětimi. Na promítání dokumentu naváže beseda s historikem Lukášem Svobodou z Muzea Karlovy Vary. Hovořit se bude o historii židovského obyvatelstva v Mariánských Lázních a také o nových poznatcích vycházejících z nedávného archeologického výzkumu na místě, kde stávala mariánskolázeňská synagoga. Akci pořádá Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně a organizace Post Bellum.

Přečíst více

Výstava obrazů Klubu výtvarníků Mariánské Lázně

05. 03. 2024 - 31. 03. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně zve všechny příznivce umění na zahájení výstavy Klubu mariánskolázeňských výtvarníků. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu výtvarných technik, inspirací a námětů. Vernisáž výstavy se koná v úterý 5. března 2024 od 18:00 hodin. Klub výtvarníků Mariánské Lázně vznikl již v roce 1966. Za dobu své existence jím prošel nemalý počet členů různého věku a profesí, které spojil zájem o výtvarné umění, talent a především touha tvořit a vyjádřit své pocity a nálady.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.