Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Mariánské Lázně 1989: 30leté vzpomínky

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

05. 11. 2019 - 01. 12. 2019

Výstava fotografií Mariánských Lázní z doby těsně před Sametovou revolucí a ze začátku 90. let 20. století.

Výstava fotografií z archivu Městského muzea a od mariánskolázeňských fotografů, zachycující dobu krátce před Sametovou revolucí a také několik let po revoluci. Zavzpomínáme na dobu generální stávky, demonstrací nebo na dobu návštěvy tehdejšího prezidenta Václava Havla. Na fotografiích jsou zachyceny také budovy a ulice města, interiéry hotelů, restaurací nebo obchodů. Výstava bude doplněna dobovým tiskem. Vernisáž se uskuteční v úterý 5. listopadu 2019 v 18:00 hodin v Galerii Goethe.

Součástí výstavy bude také vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum "Příběhy našich sousedů". Žáci místních základních škol zachytili a zpracovali vyprávění devíti mariánskolázeňských pamětníků. Medailonky pamětníků budou na několika panelech dokreslovat výstavu fotografií.

http://muzeum-ml.cz/marianske-lazne-1989-30lete-vzpominky/


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.