Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Miroslav Horníček a Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Letos v únoru to bude 21 let, kdy jsme se rozloučili s nezapomenutelným hercem, bavičem a spisovatelem, panem Miroslavem Horníčkem.

Při této příležitosti pořádá Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně v sobotu 17. února 2024 v 16:00 hodin vzpomínkový večer.

V kinosále muzea bude promítán remasterovaný film Rudolfa Tomšů „Malá letní inventura“, ve kterém Miroslav Horníček vypráví o svých přátelích z Mariánských Lázní. Na to, jaký byl Miroslav Horníček pacient, zavzpomíná během své přednášky MUDr. Pavel Knára.

 

Miroslav Horníček (*10. 11. 1918 -†15. 2. 2003)

V Mariánských Lázních pobýval pravidelně mezi léty 1961 – 1997. Bydlel vždy v lázeňském domě Svoboda, na kterém je dnes umístěna pamětní deska s umělcovou bustou od sochaře Vítězslava Eibla. Zpívající fontáně věnoval Miroslav Horníček text „Dopis fontáně“ a Mariánským Lázním knihu „Vyznání. Mariánským Lázním v červnu. A červnu v Mariánských Lázních.“

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Výstava obrazů Klubu výtvarníků Mariánské Lázně

05. 03. 2024 - 31. 03. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně zve všechny příznivce umění na zahájení výstavy Klubu mariánskolázeňských výtvarníků. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu výtvarných technik, inspirací a námětů. Vernisáž výstavy se koná v úterý 5. března 2024 od 18:00 hodin. Klub výtvarníků Mariánské Lázně vznikl již v roce 1966. Za dobu své existence jím prošel nemalý počet členů různého věku a profesí, které spojil zájem o výtvarné umění, talent a především touha tvořit a vyjádřit své pocity a nálady.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.