Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Pavel Kopp Parallels

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

05. 04. 2022 - 01. 05. 2022

Výstava fotografií českého fotografa Pavla Koppa. Dílo Pavla Koppa se do Galerie Goethe vrací po pěti letech. V roce 2017 u nás vystavoval momenty z ulic našeho města „ Mariánské Lázně, Člověk ve městě Město v člověku“

Autor již více než 40 let tvoří a rozšiřuje cyklus „Paralely“, kdy začal hledat styčné body, tedy paralely, mezi italským a českým prostředím. V Itálii se během svého pracovního pobytu v 70. letech minulého století věnoval fotografii, zaujala ho živá fotografie (Street Photo). V Miláně v roce 1975 také uspořádal svou první samostatnou výstavu „Italské okamžiky“. Po návratu do vlasti začal systematicky fotografovat pražskou ulici. Výstavu bude možné navštívit do neděle 1. května 2022. Přijďte objevovat nečekané souvislosti, například u snímku milenců na Ponte Rialto v Benátkách a na rampě Národního muzea v Praze. Co má společného zábradlí Karlova mostu se zábradlím mostu přes řeku Tiberu v Římě?

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.