Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Pavel Mutinský - Struktury a figury

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

06. 09. 2022 - 02. 10. 2022

Výstava „Struktury a figury“ představí to nejzajímavější z více než čtyřicetileté tvorby grafika a malíře Pavla Mutinského.

Pavla Mutinského není třeba veřejnosti dlouho představovat, neboť má za sebou bohatou výstavní činnost a více než čtyřicetiletou uměleckou dráhu. Výstava bude koncipována jako retrospektivní, představí autorovu tvorbou od strukturální abstrakce z rané etapy jeho vývoje, po směřování k předmětnému světu, až po figurální kompozice, zejména ženské akty.

Do Mariánských Lázní jezdíval Pavel Mutinský nejen za uměním, ale třeba i jen tak pobýt a načerpat génia loci. Charismatické lázeňské město si velmi oblíbil pro svou sváteční atmosféru, tolik odlišnou od poněkud pochmurné atmosféry tehdejší průmyslové Plzně. Dodnes se do Mariánských Lázní rád vrací. Jak autor sám řekl: „Tato výstava bude dalším z mých šťastných návratů.“

 

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v úterý 6. září 2022 od 18:00 hodin. Úvodní slovo pronese výtvarný publicista a kurátor Pavel Hejduk. O svých zážitcích a zkušenostech z výtvarného světa a o svém vztahu k Mariánským Lázním povypráví i sám autor.

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.