Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Pavel Štýbr - Obrazy pro ženy a dívky

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

06. 09. 2016 - 02. 10. 2016

Výstava Pavla Štýbra v Městském muzeu Mariánské Lázně zaujme každého neobvyklým minimalismem a konceptualismem, tedy detailním viděním světa.

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 6. 9. 2016 od 18:00 hodin.

Pavel Štýbr považuje sám sebe za samouka. Ačkoliv nemá žádné odborné vzdělání v oblasti umění, vystavoval své obrazy a fotografie již v osmi zemích světa. Je autorem několika fotokomiksů a dvou básnických sbírek. Má rád, když poezie prolíná i do běžného života. Proto také maluje prosté věci – čtverečkované utěrky nebo krabičky od sirek a mýdla. Jeho cílem je tak lidem ukázat obyčejnou krásu všude kolem nich.

Na výstavu tak nejsou srdečně zvány pouze dámy, ale samozřejmě i pánové!


Vyhledat muzeum


Aktuality

Lucia Horucková: Léčivá voda

05. 12. 2023 - 07. 01. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů mladé výtvarnice v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Výstava byla vytvořena z lásky k Mariánským Lázním. V prosinci se mohou návštěvníci městského muzea těšit na výstavu obrazů s názvem „Léčivá voda“ od mladé výtvarnice a restaurátorky Lucie Horuckové. Jak sama autorka říká, výstava vznikla z lásky k Mariánským Lázním, které obdivuje nejen pro jejich zázračnou vodu. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 5. prosince od 18:00 hodin.  Pro výstavu autorka použila různé postupy s převážně vlastnoručně vytvářenými přírodními barvivy na různých typech papírů. V některých případech slouží jako podklad i historická fotografická technika. Jedná se tak o unikátní technologickou kombinaci.    

Přečíst více

Výstava historických betlémů z Karlovarska

03. 12. 2023 - 07. 01. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Během adventu a vánočních svátků si budou moci návštěvníci Městského muzea a galerie Mariánské Lázně prohlédnout výstavu historických betlémů z Karlovarska. Každý z betlémů je jiný svým originálním výtvarným zpracováním, kdy některé figurky jsou ručně malované, jiné jsou vyrobeny z porcelánu a na dalších vyniká poctivá řezbářská práce. Největší betlém je tvořen 60 dřevěnými polychromovanými figurami a pochází ze sbírky pana Tomáše Leichta. Zastavte se cestou z adventních trhů nebo si naplánujte sváteční procházku na Goethovo náměstí a užijte si vánoční atmosféru v muzeu.  

Přečíst více

Miroslav Mužík: Zde domov můj

07. 11. 2023 - 03. 12. 2023
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů lounského rodáka Miroslava Mužíka v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Malíř krajin a milovník tvorby v plenéru si oblíbil především krajinu Českého středohoří. Láska k této krajině se odráží v jeho tvorbě a je patrná i z názvu výstavy „Zde domov můj“. Autor se řadí k významným představitelům kolorismu a fauvismu. Tedy stylů, ve kterých převládají intenzivní barvy. Barevná plocha je především tím, co bezprostředně působí na divákovi smysly a emoce. A je na každém, jak dokáže pochopit a přijmout umělcův vnitřní svět.   Vernisáž výstavy „Zde domov můj“ se uskuteční v úterý 7. listopadu 2023 od 18:00 hodin za účasti autora i kurátorky výstavy Renáty Mužíkové. Výstavu bude možné navštívit do neděle 3. prosince 2023. Přijďte nahlédnout do krajiny barev!      

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.