Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přednáška "České zednářství 20. století" - Jana Čechurová

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Přednáška PhDr. Jany Čechurové, Ph.D. na téma "České zednářství 20. století", která se bude konat v kinosále Městského muzea Mariánské Lázně v pátek 16. září 2016 od 18:00 hodin.

Jana Čechurová je historičkou Ústavu českých dějin, Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, expertkou na dějiny elitních spolků především v období 1. republiky a autorkou knihy Čeští svobodní zednáři ve XX. století. Posluchači se tak během přednášky dozví, jaké doopravdy bylo svobodné zednářství v Československu a seznámí se s jeho hlavními protagonisty. Bez odpovědi nezůstanou určitě ani otázky, co ze zednářských idejí přežilo do dnešních časů a do jaké míry lze v době internetu a informačních technologií udržet diskrétnost a uzavřenost této společnosti.

Další přednáška, která bude navazovat na tuto akci, se uskuteční v pátek 23. září v 18:00 hodin. Během večera vystoupí Tomáš Srb, člen řádu svobodných zednářů, na téma "Zednářská symbolika".

V Městském muzeu Mariánské Lázně probíhá i nadále, a to až do 2. října 2016, výstava Svobodní zednáři v Mariánských Lázních. V muzeu je také k zakoupení stejnojmenná kniha, která mapuje historii svobodného zednářství nejen v Čechách, ale i přímo v Mariánských Lázních.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.