Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slavní návštěvníci Mariánských Lázní

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

04. 10. 2022 - 30. 10. 2022

Výstava připomínající významné hosty Mariánských Lázní. Netypická bude tentokrát vernisáž výstavy. Slavné osobnosti zde totiž nebudou jen na obrazech, ale několik jich budete moci potkat v muzeu i osobně.

Během vernisáže se dozvíte, co si o léčebných procedurách myslel Mark Twain, jak se líbily lázně Emě Destinnové nebo o čem si asi tak povídali dva panovníci Edward VII. a František Josef I. při svém slavném setkání. Zahájení výstavy se uskuteční v úterý 4. října 2022 v 18:00 hodin.

Jedná se o výstavu ze sbírek muzea, která vychází z obdobné výstavy pořádané v září roku 1986. 

V osmdesátých letech bylo požádáno téměř čtyřicet českých výtvarníků, o to, aby zobrazili svou představu pobytu některých významných osobností v Mariánských Lázních. A že šlo o známé osobnosti i v oblasti umění dokazují jména jako Adolf Born, Theodor Pištěk, Vladimír Suchánek nebo Jiří Šalamoun. Každý z umělců zachytil slavné hosty svým typickým stylem a rozpoznatelným způsobem výtvarného vyjádření.  Návštěvníci Galerie Goethe si tak budou moci, po více než třiceti letech, prohlédnout třeba Velkovezíra tureckého přijíždějícího do lázní, Friedricha Nietzscheho užívajícího si lázeňské procedury nebo Richarda Wagnera popíjejícího z lázeňského pohárku.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.