Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Snow Film Fest 2015 Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Zima se pomalu blíží a s ní přichází i Snow film fest, festival plný špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

Adrenalinové snímky si budete moci vychutnat v kinosále Městského muzea Mariánské Lázně v pátek 20. 11. 2015 od 17:30 hodin.

Milovníci sněhu, ledu a zimních sportů mohou zhlédnout celovečerní pásmo těch nejúspěšnějších filmů, které byly oceněny na prestižních světových festivalech, ale i zajímavé expediční filmy z české a slovenské kotliny.

A jaké filmy se vám během letošního Snow film festu představí? Extrémní lyžaři Martin Šťourač a Karel Svoboda se ve filmu „The Pamír Game“ vydají na nejvyšší horu bývalého Sovětského svazu Pik Komunisma v tádžickém Pamíru, pokořit “Nezkrotnou Antarktidu” se rozhodne horolezec a dobrodruh Mike Libecki a lyžař Eric Henderson se v dokumentu „From the road“ vrátí na aljašský vrchol Meteorite, kde si v roce 2009 přivodil vážná zranění krku. Ve snímku „Few days“ se můžete těšit na českou lyžařskou špičku v čele s olympionikem Ondřejem Bankem. Film “Arrowhead 135” naopak ukáže ultramaraton napříč severní Minessotou, který patří mezi padesátku nejnáročnějších závodů na světě. Donutit zmrzlé tělo ke zdolání 135 mil na sněžném kole, běžkách, nebo pěšky za 60 hodin v mrazech -48 °C totiž není žádná hračka!

Vstupné na festival je dobrovolné.

Více informací naleznete na webových stránkách festivalu http://www.snowfilm.cz/ nebo na Facebooku https://www.facebook.com/M%C4%9Bstsk%C3%A9-muzeum-Mari%C3%A1nsk%C3%A9-L%C3%A1zn%C4%9B-144230439018476/?fref=ts.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Slavní návštěvníci Mariánských Lázní

04. 10. 2022 - 30. 10. 2022
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava připomínající významné hosty Mariánských Lázní. Netypická bude tentokrát vernisáž výstavy. Slavné osobnosti zde totiž nebudou jen na obrazech, ale několik jich budete moci potkat v muzeu i osobně. Během vernisáže se dozvíte, co si o léčebných procedurách myslel Mark Twain, jak se líbily lázně Emě Destinnové nebo o čem si asi tak povídali dva panovníci Edward VII. a František Josef I. při svém slavném setkání. Zahájení výstavy se uskuteční v úterý 4. října 2022 v 18:00 hodin. Jedná se o výstavu ze sbírek muzea, která vychází z obdobné výstavy pořádané v září roku 1986.  V osmdesátých letech bylo požádáno téměř čtyřicet českých výtvarníků, o to, aby zobrazili svou představu pobytu některých významných osobností v Mariánských Lázních. A že šlo o známé osobnosti i v oblasti umění dokazují jména jako Adolf Born, Theodor Pištěk, Vladimír Suchánek nebo Jiří Šalamoun. Každý z umělců zachytil slavné hosty svým typickým stylem a rozpoznatelným způsobem výtvarného vyjádření.  Návštěvníci Galerie Goethe si tak budou moci, po více než třiceti letech, prohlédnout třeba Velkovezíra tureckého přijíždějícího do lázní, Friedricha Nietzscheho užívajícího si lázeňské procedury nebo Richarda Wagnera popíjejícího z lázeňského pohárku.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.