Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Snow Film Fest 2022

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Další ročník filmového festivalu plného zimních sportů, divoké přírody a zasněžené krajiny – Snow Film Fest.

Mezi filmy, zařazenými do programu, nechybí i několik českých příspěvků. Ve filmu „Pro vrchol až na konec světa“ se horolezec Mára Holečka vydává plachetnicí na Antarktidu, kde podniká prvovýstup na zatím nepojmenovaný kopec. V „Náruči severu“ si Jirka s Mili užívají severskou romantiku, kterou přeruší týdenní bouře s větrem o síle 120 km za hodinu. „Jyrgalan“ je kromě názvu jednoho z filmů i bývalé důlní město v Kyrgyzstánu. Tam se parta českých freeriderů vydává hledat prašan a kromě něj objeví i místo, kde se zastavil čas před 30 lety. Letošní ročník festivalu nabídne i animovaný film „Stoupání“. V tomto vtipném snímku dva horolezci s tím nejprostším vybavením z počátku 20. století dopravují sochu Panny Marie na vrchol hory. 

Snow Fim Fest 2022 začíná v kinosále muzea v pátek 11. listopadu v 17:30 hodin. Vstupné na festival je dobrovolné. K akci je možné se připojit i v pozdější dobu. Podrobný program festivalu s časy promítání jednotlivých filmů naleznete na stránkách muzea www. muzeum-ml.cz.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.