Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

The best of Expediční kamera - Tibet a Himaláje

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Filmové promítání pro všechny fanoušky cestování, zážitků a adrenalinu. Pět nejlepších snímků o Himalájích a Tibetu.

„The best of Expediční kamera“ začíná v pátek 16. 6. 2023 v 17:30 hodin v kinosále mariánskolázeňského muzea. Vstup na festival je dobrovolný.

Návštěvníci předešlé Expediční kamery zvolili svým hlasováním filmové téma Himaláje a Tibet, a tak v pěti promítaných snímcích bude moci každý objevit krásu nejvýše položených míst naší planety a užít si výhled ze „střechy světa“.

 Ve filmu „The Pamir Game“ zastaví expedici dvou českých dobrodruhů velká lavina. Ukončí bez vybavení svůj výstup nebo si vymyslí jiný cíl své cesty?

Mladá „Tamara“ ve stejnojmenném filmu přijímá největší výzvu své horolezecké kariéry - výstup na K2, nejnebezpečnější z osmitisícových vrcholů.

Snímek „High tension“ je o dvou evropských dobrodruzích, kteří se dostanou do ostrého konfliktu se skupinou šerpů. Jak tento střet dopadne?

„Návrat do Zanskaru“ donutí každého zamyslet se nad způsobem života, když divákům ukáže malou osadu uprostřed hor, kde se střetává poklidný život místních s příchodem civilizace a stavbou silnice.

„Brahmaputru“ jednu z největších světových řek se pokusí sjet parta českých vodáků. Avšak poté, co se rozhodnou nebezpečný sjezd přerušit, se dozví, že nevědomky porušili zákon a jsou pronásledováni indickou armádou. Budou riskovat konfrontaci s armádou nebo se vrátí zpět do kaňonu a sjedou nevyzpytatelnou řeku?

 

BEST OF EXPEDIČNÍ KAMERA

TIBET A HIMALÁJE

 

  1. Blok

17:30 – 17:35 Zahájení

17:35 – 17:50 The Pamir Game

17:50 – 18:05 Tamara

18:05 – 18:35 High tension

18:35 – 19:00 Přestávka

 

  1. Blok

19:00 – 19:20 Návrat do Zanskaru

19:20 – 19:50 Brahmaputra

20:00 Plánované ukončení

 

K programu je možné připojit se v jakékoliv jeho části.

Další informace o promítaných filmech naleznete na: https://expedicnikamera.cz/best-of/

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.