Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava fotografií Františka Konopy

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

03. 11. 2015 - 29. 11. 2015

Městské muzeum Mariánské Lázně Vás srdečně zve na výstavu mladého fotografa Františka Konopy, který v Galerii Goethe představí svůj nový projekt „Awaked – Probuzen“.

Ačkoliv je František Konopa teprve devatenáctiletý student Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech, jeho fotografie v sobě zrcadlí pohled vyspělého a zkušeného muže. V každé jeho fotografii je ukrytý děj, myšlenka, která se snaží snímek posunout za hranici realismu. „Na fotce miluji to, že můžu jediným snímkem zapůsobit na lidské emoce a nitro,“ říká sám autor. Díky své šikovnosti a originálnímu pohledu na svět vystavuje František Konopa fotografie nejen v galeriích a muzeích České republiky, ale i v Polsku či Rakousku.

Fotografie autora naleznete také na jeho webových stránkách http://fanouskonopa.wix.com/konopa-photography nebo na Facebooku https://www.facebook.com/konopaphotography?fref=ts.

Výstava fotografií bude přístupná do neděle 29. 11. 2015. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Vyhledat muzeum


Aktuality

Michal Janovský: Proces

04. 04. 2024 - 05. 05. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

V mariánskolázeňském muzeu bude možné obdivovat do detailu propracované obrazy Michala Janovského z České Lípy. Malířskou kariéru tohoto výtvarníka odstartoval poměrně obyčejný dárek od manželky – sada pastelů. S pastely pracoval dlouhá léta, avšak nové nápady si žádaly velké formáty pláten, proto se Michal Janovský začal více věnovat olejomalbě. Svým malířským stylem se ve své tvorbě výrazně přibližuje a podobá stylu starých Mistrů. Michal Janovský ovšem žije a tvoří v 21. století a tak si témata vybírá i současná, jen je umí na plátně dobře promíchat s minulostí. Na velkých formátech svých obrazů si umělecky pohrává s každou drobností a sebemenšími detaily – byť se jedná o mouchu na shnilém jablku. Kdo osobně Michala Janovského pozná, brzy zjistí, že je to také mistr černého humoru a parodie. V námětech se nebojí ničeho, dokáže si dělat legraci i z vcelku vážných témat a je schopen parodovat veškeré lidské vlastnosti a manýry. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 4. dubna 2024 v 18:00 hodin. Výstavu „Proces“ bude možné navštívit v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně od čtvrtka 4. dubna 2024 do neděle 5. května 2024. Muzeum je otevřené každý den, mimo pondělí, od 9:30 do 18:30 hodin.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.