Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava fotografií Františka Konopy

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

03. 11. 2015 - 29. 11. 2015

Městské muzeum Mariánské Lázně Vás srdečně zve na výstavu mladého fotografa Františka Konopy, který v Galerii Goethe představí svůj nový projekt „Awaked – Probuzen“.

Ačkoliv je František Konopa teprve devatenáctiletý student Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech, jeho fotografie v sobě zrcadlí pohled vyspělého a zkušeného muže. V každé jeho fotografii je ukrytý děj, myšlenka, která se snaží snímek posunout za hranici realismu. „Na fotce miluji to, že můžu jediným snímkem zapůsobit na lidské emoce a nitro,“ říká sám autor. Díky své šikovnosti a originálnímu pohledu na svět vystavuje František Konopa fotografie nejen v galeriích a muzeích České republiky, ale i v Polsku či Rakousku.

Fotografie autora naleznete také na jeho webových stránkách http://fanouskonopa.wix.com/konopa-photography nebo na Facebooku https://www.facebook.com/konopaphotography?fref=ts.

Výstava fotografií bude přístupná do neděle 29. 11. 2015. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Vyhledat muzeum


Aktuality

Promítání dokumentu "Vladimír Suchánek - Krásná neznámá"


Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Večer věnovaný světoznámému výtvarníkovi Vladimíru Suchánkovi . Hlavním bodem programu bude promítání dokumentu „Vladimír Suchánek – Krásná neznámá“. Snímek uvede osobně jeho autor a zároveň syn známého umělce, Martin Suchánek. Časosběrný dokument vznikl k 90. výročí narození Vladimíra Suchánka a je intimní zpovědí tohoto neobyčejného člověka, svědectvím jeho osobní cesty lemované zvraty 20. století i celoživotní potřebou volit mezi jeho největšími láskami – výtvarnou a hudební. Je ale také velmi osobním a upřímným dialogem otce a syna, který společně se svým tatínkem jeho příběh velmi lidsky a bezprostředně vypráví. Během večera vystoupí ředitel muzea Jaromír Bartoš, který návštěvníky seznámí se sbírkou Exlibris Vladimíra Suchánka. Divákům představí ty nejzajímavější kousky z muzejní sbírky.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.