Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava fotografií Františka Konopy

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

03. 11. 2015 - 29. 11. 2015

Městské muzeum Mariánské Lázně Vás srdečně zve na výstavu mladého fotografa Františka Konopy, který v Galerii Goethe představí svůj nový projekt „Awaked – Probuzen“.

Ačkoliv je František Konopa teprve devatenáctiletý student Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech, jeho fotografie v sobě zrcadlí pohled vyspělého a zkušeného muže. V každé jeho fotografii je ukrytý děj, myšlenka, která se snaží snímek posunout za hranici realismu. „Na fotce miluji to, že můžu jediným snímkem zapůsobit na lidské emoce a nitro,“ říká sám autor. Díky své šikovnosti a originálnímu pohledu na svět vystavuje František Konopa fotografie nejen v galeriích a muzeích České republiky, ale i v Polsku či Rakousku.

Fotografie autora naleznete také na jeho webových stránkách http://fanouskonopa.wix.com/konopa-photography nebo na Facebooku https://www.facebook.com/konopaphotography?fref=ts.

Výstava fotografií bude přístupná do neděle 29. 11. 2015. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Vyhledat muzeum


Aktuality

Lucia Horucková: Léčivá voda

05. 12. 2023 - 07. 01. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů mladé výtvarnice v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Výstava byla vytvořena z lásky k Mariánským Lázním. V prosinci se mohou návštěvníci městského muzea těšit na výstavu obrazů s názvem „Léčivá voda“ od mladé výtvarnice a restaurátorky Lucie Horuckové. Jak sama autorka říká, výstava vznikla z lásky k Mariánským Lázním, které obdivuje nejen pro jejich zázračnou vodu. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 5. prosince od 18:00 hodin.  Pro výstavu autorka použila různé postupy s převážně vlastnoručně vytvářenými přírodními barvivy na různých typech papírů. V některých případech slouží jako podklad i historická fotografická technika. Jedná se tak o unikátní technologickou kombinaci.    

Přečíst více

Výstava historických betlémů z Karlovarska

03. 12. 2023 - 07. 01. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Během adventu a vánočních svátků si budou moci návštěvníci Městského muzea a galerie Mariánské Lázně prohlédnout výstavu historických betlémů z Karlovarska. Každý z betlémů je jiný svým originálním výtvarným zpracováním, kdy některé figurky jsou ručně malované, jiné jsou vyrobeny z porcelánu a na dalších vyniká poctivá řezbářská práce. Největší betlém je tvořen 60 dřevěnými polychromovanými figurami a pochází ze sbírky pana Tomáše Leichta. Zastavte se cestou z adventních trhů nebo si naplánujte sváteční procházku na Goethovo náměstí a užijte si vánoční atmosféru v muzeu.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.