Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava fotografií Jana Saudka

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

06. 05. 2016 - 29. 05. 2016

Městské muzeum připravuje společně s galeristkou Libby Kučera ze společnosti „Saudekgallery.com“ výstavu fotografií Jana Saudka. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 6. 5. 2016 v 18:00 hodin.

Jana Saudka snad není nutné ani představovat. Fotograf s nezaměnitelným rukopisem si užívá život plnými doušky. Dílo Jana Saudka je provokativní a kontroverzní, ale zároveň originální a výjimečné. Nejčastějším motivem jeho fotografií je žena a ženské tělo. Zachycuje také vztahy mezi mužem a ženou, ať už jde o lásku a přitažlivost nebo naopak agresivitu a nenávist. Za symbol jeho tvorby lze považovat jeho typickou „Zeď“.

Výstavu fotografií si budou moci návštěvníci muzea prohlédnout do neděle 29. 5. 2016.


Vyhledat muzeum


Aktuality

The best of Expediční kamera - Tibet a Himaláje


Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Filmové promítání pro všechny fanoušky cestování, zážitků a adrenalinu. Pět nejlepších snímků o Himalájích a Tibetu. „The best of Expediční kamera“ začíná v pátek 16. 6. 2023 v 17:30 hodin v kinosále mariánskolázeňského muzea. Vstup na festival je dobrovolný. Návštěvníci předešlé Expediční kamery zvolili svým hlasováním filmové téma Himaláje a Tibet, a tak v pěti promítaných snímcích bude moci každý objevit krásu nejvýše položených míst naší planety a užít si výhled ze „střechy světa“.  Ve filmu „The Pamir Game“ zastaví expedici dvou českých dobrodruhů velká lavina. Ukončí bez vybavení svůj výstup nebo si vymyslí jiný cíl své cesty? Mladá „Tamara“ ve stejnojmenném filmu přijímá největší výzvu své horolezecké kariéry - výstup na K2, nejnebezpečnější z osmitisícových vrcholů. Snímek „High tension“ je o dvou evropských dobrodruzích, kteří se dostanou do ostrého konfliktu se skupinou šerpů. Jak tento střet dopadne? „Návrat do Zanskaru“ donutí každého zamyslet se nad způsobem života, když divákům ukáže malou osadu uprostřed hor, kde se střetává poklidný život místních s příchodem civilizace a stavbou silnice. „Brahmaputru“ jednu z největších světových řek se pokusí sjet parta českých vodáků. Avšak poté, co se rozhodnou nebezpečný sjezd přerušit, se dozví, že nevědomky porušili zákon a jsou pronásledováni indickou armádou. Budou riskovat konfrontaci s armádou nebo se vrátí zpět do kaňonu a sjedou nevyzpytatelnou řeku?   BEST OF EXPEDIČNÍ KAMERA TIBET A HIMALÁJE   Blok 17:30 – 17:35 Zahájení 17:35 – 17:50 The Pamir Game 17:50 – 18:05 Tamara 18:05 – 18:35 High tension 18:35 – 19:00 Přestávka   Blok 19:00 – 19:20 Návrat do Zanskaru 19:20 – 19:50 Brahmaputra 20:00 Plánované ukončení   K programu je možné připojit se v jakékoliv jeho části. Další informace o promítaných filmech naleznete na: https://expedicnikamera.cz/best-of/  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.