Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava historických fotografií "Letní lázeňské radovánky"

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

30. 06. 2016 - 31. 08. 2016

Léto a prázdniny se kvapem blíží, a proto i další výstava v Městském muzeu Mariánské Lázně bude s tímto tématem souviset. Pro návštěvníky Galerie Goethe jsou totiž připraveny historické fotografie na téma „Letní lázeňské radovánky“.

Prostřednictvím fotografií, které zapůjčil muzeu ze své sbírky historik fotografie Pavel Scheufler, se bude moci každý přenést do dob dávno minulých a podívat se, jak trávili tehdejší lázeňští hosté svůj volný čas během horkého léta, ale i na to, jakým způsobem se měnil v průběhu let například koupací úbor.

Dobové snímky zachycují návštěvníky lázní při výletech a procházkách po kolonádě, při cvičení, opalování se na slunci anebo naopak při zchlazujících koupelích. Fotografie nebudou tentokrát zaměřeny pouze na Mariánské Lázně, ale zavedou nás i do dalších lázeňských středisek - Karlovými Vary či Teplicemi počínaje a slovenskými lázněmi konče.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 30. června od 18:00 hodin.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Portrét umělce: Akademický malíř Jan Křížek

25. 06. 2024 - 04. 08. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava představí dvě opomíjené osobnosti - malíře Jana Křížka a lékaře Rudolfa Jaksche. V úterý 25. června 2024 v 18:00 hodin proběhne v Galerii Goethe vernisáž dvou vzájemně provázaných výstav, které potěší stejnou měrou zájemce o historii stejně jako milovníky výtvarného umění. Výtvarnou část zastoupí díla zapomenutého umělce a pedagoga Jana Křížka. Vystavené obrazy nám v průřezu ukážou výborného kreslíře se silným citem pro barevnou paletu. Jan Křížek ovládal bravurně, jak tužku, tak štětec. Na výstavě se můžete obdivovat portrétům, zátiším s květinami nebo krajinám. Druhá část výstavy představí rodinu lékaře a univerzitního profesora Rudolfa Jaksche von Wartenhorst, který spolu se svým otcem Antonem Jakschem výrazně přispěl k rozvoji české medicíny a lázeňství v západních Čechách. Jména těchto mužů spojuje žena – Gertruda Křížková, roz. Jakschová. Gertruda byla dcerou Rudolfa Jaksche a po desetiletí schraňovala rodinný odkaz, zároveň se roku 1944 provdala za akademického malíře Jana Křížka. Výstava potrvá od úterý 25. června do neděle 4. srpna 2024. Muzeum je pro návštěvníky otevřeno každý den, mimo pondělí, od 9:30 do 17:30 hodin.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.