Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava historických fotografií "Letní lázeňské radovánky"

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

30. 06. 2016 - 31. 08. 2016

Léto a prázdniny se kvapem blíží, a proto i další výstava v Městském muzeu Mariánské Lázně bude s tímto tématem souviset. Pro návštěvníky Galerie Goethe jsou totiž připraveny historické fotografie na téma „Letní lázeňské radovánky“.

Prostřednictvím fotografií, které zapůjčil muzeu ze své sbírky historik fotografie Pavel Scheufler, se bude moci každý přenést do dob dávno minulých a podívat se, jak trávili tehdejší lázeňští hosté svůj volný čas během horkého léta, ale i na to, jakým způsobem se měnil v průběhu let například koupací úbor.

Dobové snímky zachycují návštěvníky lázní při výletech a procházkách po kolonádě, při cvičení, opalování se na slunci anebo naopak při zchlazujících koupelích. Fotografie nebudou tentokrát zaměřeny pouze na Mariánské Lázně, ale zavedou nás i do dalších lázeňských středisek - Karlovými Vary či Teplicemi počínaje a slovenskými lázněmi konče.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 30. června od 18:00 hodin.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Krajina pod Pálavou

28. 06. 2022 - 04. 09. 2022
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava děl malíře Antonína Vojtka, který je nazýván "Malířem jižní Moravy" Nádherné obrazy ze svého ateliéru v Břeclavi přiveze malíř Antonín Vojtek na výstavu v Galerii Goethe. Antonín Vojtek je nazýván „Malířem jižní Moravy“. Zde se narodil, žije a tvoří. Je uchvácen místní krajinou, kterou nekopíruje, ale svým obrazům vtiskává vlastní nezaměnitelný rukopis. Zaoblené tvary, olivově zelená barva a neustálé napětí mezi realitou a ideálem. To jsou obrazy Antonína Vojtka. Přijďte se seznámit s obrazy i autorem na slavnostní zahájení výstavy „ Krajina pod Pálavou“ v úterý 28. června 2022 v 18:00 hodin v Galerii Goethe.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.