Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava „Indiáni!!! Život a umění prérijních národů“

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

10. 03. 2015 - 08. 01. 2016

Městské muzeum Mariánské Lázně Vás nechá tento rok nahlédnout do světa původních obyvatel Severní Ameriky. Připravena je totiž výstava „Indiáni!!! Život a umění prérijních národů“.

Jak název napovídá, výstava se snaží přiblížit život indiánů, jejich kulturu i to, jakým způsobem vnímali svět a přírodu kolem sebe. Na vlastní oči si bude možné prohlédnout indiánské týpí, kopie indiánských zbraní či figuríny Indiánů v oděvech a válečném malování typickém pro jednotlivé kmeny Severní Ameriky. Mezi exponáty se objeví také takové rarity jako bizoní lebka z více než tunového bizoního býka, malovaný plášť z jelena Wapiti nebo náhrdelník z pravých medvědích drápů.

Vystavené exponáty, které jsou kopiemi originálů výrobků původních severoamerických indiánů, pochází z dílny Aleše Turnera z Tachova. Tomu indiánská tématika učarovala natolik, že se sám naučil vyšívat korálky i ostny z ursona kanadského a vyrábět indiánské zbraně, bubny nebo kožené čluny. Při výrobě předmětů pracuje navíc s původními materiály i technikami, jaké používaly prérijní národy před příchodem „bílého muže“.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Na dávném severu

08. 06. 2022 - 26. 06. 2022
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně "NA DÁVNÉM SEVERU" je název výstavy, kterou si pro Galerii Goethe a její návštěvníky připravili žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Fryderyka Chopina. Inspirací dětem byla Severská mytologie, její bohové, symbolika a jednotlivé mytologické příběhy. Život dávných Vikingů motivoval k ruční tvorbě z různých materiálů. Vzniklo tak oblečení, ochranné štíty a podobně. Pozadu nezůstala ani keramická tvorba, kdy žáci vytvořili vikingské lodě i s válečníky, trolly nebo šperky. Slavnostní zahájení výstavy, kdy žáci představí svá díla, se bude konat ve středu 8. června 2022 od 17:00 hodin.  

Přečíst více

Krajina pod Pálavou

28. 06. 2022 - 04. 09. 2022
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava děl malíře Antonína Vojtka, který je nazýván "Malířem jižní Moravy" Nádherné obrazy ze svého ateliéru v Břeclavi přiveze malíř Antonín Vojtek na výstavu v Galerii Goethe. Antonín Vojtek je nazýván „Malířem jižní Moravy“. Zde se narodil, žije a tvoří. Je uchvácen místní krajinou, kterou nekopíruje, ale svým obrazům vtiskává vlastní nezaměnitelný rukopis. Zaoblené tvary, olivově zelená barva a neustálé napětí mezi realitou a ideálem. To jsou obrazy Antonína Vojtka. Přijďte se seznámit s obrazy i autorem na slavnostní zahájení výstavy „ Krajina pod Pálavou“ v úterý 28. června 2022 v 18:00 hodin v Galerii Goethe.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.