Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava „Indiáni!!! Život a umění prérijních národů“

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

10. 03. 2015 - 08. 01. 2016

Městské muzeum Mariánské Lázně Vás nechá tento rok nahlédnout do světa původních obyvatel Severní Ameriky. Připravena je totiž výstava „Indiáni!!! Život a umění prérijních národů“.

Jak název napovídá, výstava se snaží přiblížit život indiánů, jejich kulturu i to, jakým způsobem vnímali svět a přírodu kolem sebe. Na vlastní oči si bude možné prohlédnout indiánské týpí, kopie indiánských zbraní či figuríny Indiánů v oděvech a válečném malování typickém pro jednotlivé kmeny Severní Ameriky. Mezi exponáty se objeví také takové rarity jako bizoní lebka z více než tunového bizoního býka, malovaný plášť z jelena Wapiti nebo náhrdelník z pravých medvědích drápů.

Vystavené exponáty, které jsou kopiemi originálů výrobků původních severoamerických indiánů, pochází z dílny Aleše Turnera z Tachova. Tomu indiánská tématika učarovala natolik, že se sám naučil vyšívat korálky i ostny z ursona kanadského a vyrábět indiánské zbraně, bubny nebo kožené čluny. Při výrobě předmětů pracuje navíc s původními materiály i technikami, jaké používaly prérijní národy před příchodem „bílého muže“.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.