Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava Klubu výtvarníků Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

01. 03. 2016 - 03. 04. 2016

Výstava uměleckých děl výtvarníků z Mariánských Lázní a okolí.

Stalo se již tradicí, že během měsíce března představují v Městském muzeu Mariánské Lázně svá díla a nejnovější umělecké počiny právě místní výtvarníci, pro které bude tento rok výjimečný a dá se říci i slavnostní.

Klub výtvarníků slaví letos již 50 let od svého vzniku. Za dobu jeho existence prošel klubem nemalý počet lidí různého věku a profesí, které spojil zájem o výtvarnou tvorbu a touha umělecky vyjádřit své pocity a prožitky. Můžeme tedy očekávat, že na této výstavě představí stávající členové klubu to nejlepší a nejzajímavější ze své tvorby.
 
Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. března 2016 od 18:00 hodin.


 
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Promítání dokumentu "Vladimír Suchánek - Krásná neznámá"


Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Večer věnovaný světoznámému výtvarníkovi Vladimíru Suchánkovi . Hlavním bodem programu bude promítání dokumentu „Vladimír Suchánek – Krásná neznámá“. Snímek uvede osobně jeho autor a zároveň syn známého umělce, Martin Suchánek. Časosběrný dokument vznikl k 90. výročí narození Vladimíra Suchánka a je intimní zpovědí tohoto neobyčejného člověka, svědectvím jeho osobní cesty lemované zvraty 20. století i celoživotní potřebou volit mezi jeho největšími láskami – výtvarnou a hudební. Je ale také velmi osobním a upřímným dialogem otce a syna, který společně se svým tatínkem jeho příběh velmi lidsky a bezprostředně vypráví. Během večera vystoupí ředitel muzea Jaromír Bartoš, který návštěvníky seznámí se sbírkou Exlibris Vladimíra Suchánka. Divákům představí ty nejzajímavější kousky z muzejní sbírky.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.