Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava Klubu výtvarníků Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

01. 03. 2016 - 03. 04. 2016

Výstava uměleckých děl výtvarníků z Mariánských Lázní a okolí.

Stalo se již tradicí, že během měsíce března představují v Městském muzeu Mariánské Lázně svá díla a nejnovější umělecké počiny právě místní výtvarníci, pro které bude tento rok výjimečný a dá se říci i slavnostní.

Klub výtvarníků slaví letos již 50 let od svého vzniku. Za dobu jeho existence prošel klubem nemalý počet lidí různého věku a profesí, které spojil zájem o výtvarnou tvorbu a touha umělecky vyjádřit své pocity a prožitky. Můžeme tedy očekávat, že na této výstavě představí stávající členové klubu to nejlepší a nejzajímavější ze své tvorby.
 
Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. března 2016 od 18:00 hodin.


 
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Lucia Horucková: Léčivá voda

05. 12. 2023 - 07. 01. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů mladé výtvarnice v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Výstava byla vytvořena z lásky k Mariánským Lázním. V prosinci se mohou návštěvníci městského muzea těšit na výstavu obrazů s názvem „Léčivá voda“ od mladé výtvarnice a restaurátorky Lucie Horuckové. Jak sama autorka říká, výstava vznikla z lásky k Mariánským Lázním, které obdivuje nejen pro jejich zázračnou vodu. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 5. prosince od 18:00 hodin.  Pro výstavu autorka použila různé postupy s převážně vlastnoručně vytvářenými přírodními barvivy na různých typech papírů. V některých případech slouží jako podklad i historická fotografická technika. Jedná se tak o unikátní technologickou kombinaci.    

Přečíst více

Výstava historických betlémů z Karlovarska

03. 12. 2023 - 07. 01. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Během adventu a vánočních svátků si budou moci návštěvníci Městského muzea a galerie Mariánské Lázně prohlédnout výstavu historických betlémů z Karlovarska. Každý z betlémů je jiný svým originálním výtvarným zpracováním, kdy některé figurky jsou ručně malované, jiné jsou vyrobeny z porcelánu a na dalších vyniká poctivá řezbářská práce. Největší betlém je tvořen 60 dřevěnými polychromovanými figurami a pochází ze sbírky pana Tomáše Leichta. Zastavte se cestou z adventních trhů nebo si naplánujte sváteční procházku na Goethovo náměstí a užijte si vánoční atmosféru v muzeu.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.