Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava Klubu výtvarníků Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

01. 03. 2016 - 03. 04. 2016

Výstava uměleckých děl výtvarníků z Mariánských Lázní a okolí.

Stalo se již tradicí, že během měsíce března představují v Městském muzeu Mariánské Lázně svá díla a nejnovější umělecké počiny právě místní výtvarníci, pro které bude tento rok výjimečný a dá se říci i slavnostní.

Klub výtvarníků slaví letos již 50 let od svého vzniku. Za dobu jeho existence prošel klubem nemalý počet lidí různého věku a profesí, které spojil zájem o výtvarnou tvorbu a touha umělecky vyjádřit své pocity a prožitky. Můžeme tedy očekávat, že na této výstavě představí stávající členové klubu to nejlepší a nejzajímavější ze své tvorby.
 
Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. března 2016 od 18:00 hodin.


 
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Michal Janovský: Proces

04. 04. 2024 - 05. 05. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

V mariánskolázeňském muzeu bude možné obdivovat do detailu propracované obrazy Michala Janovského z České Lípy. Malířskou kariéru tohoto výtvarníka odstartoval poměrně obyčejný dárek od manželky – sada pastelů. S pastely pracoval dlouhá léta, avšak nové nápady si žádaly velké formáty pláten, proto se Michal Janovský začal více věnovat olejomalbě. Svým malířským stylem se ve své tvorbě výrazně přibližuje a podobá stylu starých Mistrů. Michal Janovský ovšem žije a tvoří v 21. století a tak si témata vybírá i současná, jen je umí na plátně dobře promíchat s minulostí. Na velkých formátech svých obrazů si umělecky pohrává s každou drobností a sebemenšími detaily – byť se jedná o mouchu na shnilém jablku. Kdo osobně Michala Janovského pozná, brzy zjistí, že je to také mistr černého humoru a parodie. V námětech se nebojí ničeho, dokáže si dělat legraci i z vcelku vážných témat a je schopen parodovat veškeré lidské vlastnosti a manýry. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 4. dubna 2024 v 18:00 hodin. Výstavu „Proces“ bude možné navštívit v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně od čtvrtka 4. dubna 2024 do neděle 5. května 2024. Muzeum je otevřené každý den, mimo pondělí, od 9:30 do 18:30 hodin.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.