Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Městské muzeum Horažďovice

Ohodnoťte muzeum

Zámek - expozice - vyhlídková věž - sezonní výstavy - galerie - lapidárium - informační turistické centrum - prodej publikací a suvenýrů


4,4
Celkový dojem z muzea

V muzeu se pojí prohlídka zámeckých prostor s expozicemi mineralogie, národopisu, řemeslné dílny, prácheňských marionet a se sezoními výstavami. Vedle nejreprezantivnějšího velkého sálu s freskami můžete vidět zámeckou kapli sv. Kříže s nástěnnými malbami, nebo vystoupat do čtyřpatrové věže a porozhlédnout se po městě a okolí.

Oblíbená interaktivní dílna pošumavských řemesel umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si (na objednávku) stará řemesla z Pošumaví jako např. kramplování, předení, tkaní na žakárovém nástavci, paličkování a výrobu ze dřeva. Dílna je určena návštěvníkům ve věku 4 – 100 let. Zavolejte či pošlete e-mail 3 dny dopředu a dílna bude pro vás připravena. Minimální počet 8 osob, maximálně skupina 30.

V jejím sousedství se nachází stálá loutková scéna divadelního spolku Tyjátr Horažďovice. Divadelní sezóna je od října do dubna, loutky ale můžete navštívit celoročně. Jsou trvale – pokud nehrají – umístěny na kolotoči, který byl pro ně postaven na míru, a některé po stisknutí příslušného čísla promlouvají předtočenými monology.

Prohlídky jsou v zámecké části s průvodcem, prohlídka muzejní části a výstav je samostatná. Prohlídka trvá cca 1,5 hod., v ceně vstupného je i návštěva přilehlé Městské galerie s výstavami regionálních autorů a stálá expozice alpských minerálů „Diagnóza krystal“. U galerie se nachází Turistické informační centrum, bohatě vybavené mapami, pohlednicemi, informacemi o okolí a suvenýry.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Sledujte i naše FCB stránky muzea.

Zaměření: všeobecné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Městské muzeum Horažďovice
Mírové náměstí 11 - zámek
341 01 Horažďovice
GPS: 49.321498543247, 13.698458373858

Telefon:

+420371430633

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeumhd.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,3
Lidé v muzeu
4,7
Služby návštěvníkům
4,3
Doprovodné akce
4,3
Zobrazit všechna hodnocení muzea (3)
4,4
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.