Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Podívejte se na digitalizované sbírky muzea

Městské muzeum Polná

Ohodnoťte muzeum

Městské muzeum Polná se zaměřuje zejména na historii a současnost města Polná a oblasti Polenska. Sídlí v areálu polenského hradu a zámku a spravuje objekt hradu, východní zámecké křídlo a budovu tzv. Staré školy. Provozuje čtyři prohlídkové trasy.


5,0
Celkový dojem z muzea

Městské muzeum Polná bylo založeno roku 1895 a od roku 2007 je samostatnou příspěvkovou organizací Města Polná. Sídlí v areálu polenského hradu a zámku. Provozuje několik prohlídkových tras, které se nacházejí v objektu hradu, ve východním zámeckém křídle a tzv. Staré škole:

Hrad I - řemesla - v rámci této trasy si můžete projít suterén a první nadzemní podlaží hradu, uvidíte lapidárium v hradním sklepení, lékárnu "U Černého orla", kupecký krám a expozici starých řemesel.

Hrad II - historická - v rámci této trasy si můžete projít druhé a třetí nadzemní podlaží hradu a seznámit se s historií polenského hradu a jeho stavebním vývojem. Uvidíte Erbovní sál, Ditrichštejnský sál, Kunštátský sál, měšťanské pokoje 19. a 20. století, "Síň rodáků", expozici života na venkově, expozici 1. světové války a československých legií.

Muzeum - v rámci této trasy, která se nachází ve východním zámeckém křídle, se můžete seznámit se stručnými dějinami Polné v expozici "Proměny Polné od 13. do 19. století", projít expozici hodin a navštívit některou ze sezónních výstav.

Stará škola - tato trasa se nachází v objektu tzv. Staré školy a její součástí je školní třída z roku 1866, dva kabinety učebních pomůcek, byt učitele, černá kuchyně a výstavka výtvarných prací žáků.

Trasy Hrad I, Hrad II a Stará škola jsou přístupny s průvodcem a délka jedné prohlídky je přibližně 45 - 60 minut. Trasa Muzeum je bez průvodce.

Sezóna trvá od začátku dubna do konce října (otevřeno denně mimo pondělí). Celoročně navíc muzeum pořádá různé kulturní akce, poskytuje přednášky pro školy a provozuje muzejní knihovnu a badatelnu.

Zaměření: vlastivědné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Městské muzeum Polná
Zámek 486
588 13 Polná
GPS: 49.487430211055, 15.714493989944

Telefon:

+420 567 212 336; +420777229073

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeum-polna.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
5,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
5,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.