Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Minikurzy první pomoc

Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

07. 02. 2019 - 21. 03. 2019

Kurzy první pomoci v Hernychově vile. Konají se ve 7. a 21. února, dále pak 7. a 21. března. Začátek vždy v 15:30 hodin.

V rámci výstavy 100 let ČČK proběhnou v Hernychově vile čtyři minikurzy první pomoci. První z nich se koná ve čtvrtek 7. února v 15:30 hodin a je zaměřen na První pomoc u dětí. Druhý z nich se koná 21. února, jeho tématem je První pomoc pro řidiče. V březnu proběhnou kurzy opět 7. a 21. zaměří se nejprve na První pomoc v domácnosti a poté na Život zachraňující úkony. Kurzy povede zkušený člen Oblastního spolku Červeného kříže Ústí nad Orlicí a vstupné na jednotlivé kurzy je symbolických 10 korun.

Neváhejte a přijďte. Získáte životně d§ležité znalosti.

Těšíme se na Vás v Hernychově vile!


Vyhledat muzeum


Aktuality

Textilní dílna

04. 04. 2019 - 31. 12. 2029
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Myslíte, že v muzeu je vše určeno pouze ke koukání? Z omylu Vás vyvedou v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí! Ve čtvrtek 4. dubna 2019 otevře muzeum města textilu interaktivní textilní dílnu, která doplní tamější stálé expozice. V Městském muzeu v Ústí nad Orlicí se otevírá interaktivní textilní dílna pro všechny zájemce o dějiny oboru. Každý koho zajímá, jak vzniká látka, jak se pracuje s kolovratem, nebo tkalcovským stavem, může přijít do Hernychovy vily a vyzkoušet si různé techniky výroby látek. Textilní dílna je v muzeu pro Vás, dílna je určena školním a mimoškolním skupinám i všem jednotlivcům. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Přečíst více

Ústecké betlémy

13. 12. 2018 - 12. 04. 2040
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Nová stálá expozice ústeckých papírových betlémů. Kromě vánočních betlémů jsou v expozici k vidění i betlémy postní a hromniční. Že jste o takových betlémech ještě neslyšeli? Přijďte se na ně podívat do Hernychovy vily. Tradice tvorby papírových betlémů přetrvává v Ústí nad Orlicí několik set let. Současní ústečtí betlémáři připravili expozici, ve které si prohlédnete i 200 let staré betlémy a porovnáte v čem se liší betlémy vánoční od těch hromničních a postních. Expozice bude otevřena každý rok od 1. neděle adventní až do Hromnic. Zbytek roku bude expozice fungovat jako zpřístupněný depozitář. To znamená, že každému kdo požádá rádi expozici zpřístupníme kdykoliv během roku. Nová expozice doplňuje již dříve vystavený mechanický papírový betlém, který se nachází v přízemí muzea. Přijďte se podívat!    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.