Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzejní kafe Fenomén 16 mm film

Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Podzimní muzejní kafe zaměříme na fenomén 16 mm film. Začínáme ve středu 25. září v 17:00 hodin.

Dobu, kdy své vlastní kino měla každá větší vesnice a lidé si doma promítali filmy na zeď, přiblíží akce Městského muzea v Ústí nad Orlicí. Ve středu 25. září od 17:00 hodin se v hale Hernychovy vily roztočí a rozsvítí historické 16 mm promítací stroje, aby návštěvníkům připomněly doby klasických filmových pásů a promítaček.

Program jednodenního muzejního kina je následující. Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Ústí nad Orlicí I. muzejníci promítnou několik filmů s požárnickou tématikou. Nečekejte ale žádné amatérské záběry. Jedná se o snímky, ve kterých vystupují takový velikáni českého filmu, jakými byli a jsou Ota Jirák, Karel Augusta, nebo Helena Růžičková.
Pro děti je přípraven animovaný film Hračky – plačky. Nebude chybět ani káva a drobné občerstvení. Těšíme se na Vás!


Vyhledat muzeum


Aktuality

Textilní dílna

04. 04. 2019 - 31. 12. 2029
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Myslíte, že v muzeu je vše určeno pouze ke koukání? Z omylu Vás vyvedou v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí! Ve čtvrtek 4. dubna 2019 otevře muzeum města textilu interaktivní textilní dílnu, která doplní tamější stálé expozice. V Městském muzeu v Ústí nad Orlicí se otevírá interaktivní textilní dílna pro všechny zájemce o dějiny oboru. Každý koho zajímá, jak vzniká látka, jak se pracuje s kolovratem, nebo tkalcovským stavem, může přijít do Hernychovy vily a vyzkoušet si různé techniky výroby látek. Textilní dílna je v muzeu pro Vás, dílna je určena školním a mimoškolním skupinám i všem jednotlivcům. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Přečíst více

Ústecké betlémy

13. 12. 2018 - 12. 04. 2040
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Nová stálá expozice ústeckých papírových betlémů. Kromě vánočních betlémů jsou v expozici k vidění i betlémy postní a hromniční. Že jste o takových betlémech ještě neslyšeli? Přijďte se na ně podívat do Hernychovy vily. Tradice tvorby papírových betlémů přetrvává v Ústí nad Orlicí několik set let. Současní ústečtí betlémáři připravili expozici, ve které si prohlédnete i 200 let staré betlémy a porovnáte v čem se liší betlémy vánoční od těch hromničních a postních. Expozice bude otevřena každý rok od 1. neděle adventní až do Hromnic. Zbytek roku bude expozice fungovat jako zpřístupněný depozitář. To znamená, že každému kdo požádá rádi expozici zpřístupníme kdykoliv během roku. Nová expozice doplňuje již dříve vystavený mechanický papírový betlém, který se nachází v přízemí muzea. Přijďte se podívat!    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.