Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzejní noc ve stylu první republiky

Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí se zapojilo do mezinárodního festivalu Muzejních nocí. Začínáme ve středu 5. června v 17:00 hodin a muzeum zůstane otevřené až do 22:00 hodin.

V Hernychově vile proběhne ve středu 5. června Muzejní noc ve stylu první republiky. Pro návštěvníky je připravena řada aktivit. Ty proběhnou nejen uvnitř muzea, ale i na zahradě vily. Pracovníci muzea připraví na jeden z balkonů Hernychovy vily muzejní kavárničku, pro rodiny s dětmi soutěžní prvorepublikový kvíz, cukrářskou a textilní dílnu, nebo komentované prohlídky vily. Výstava Koloniál pana Bajzy aneb Historie obchodu a obchodování ožije skutečnými prodejci. Děti z literárně dramatického oboru ZUŠ Jaroslava Kociana zase nazkoušeli divadelní představení. Vše doprovodí živá hudba. 

Těšíme se na Vaši návštěvu v Hernychově vile!


Vyhledat muzeum


Aktuality

Textilní dílna

04. 04. 2019 - 31. 12. 2029
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Myslíte, že v muzeu je vše určeno pouze ke koukání? Z omylu Vás vyvedou v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí! Ve čtvrtek 4. dubna 2019 otevře muzeum města textilu interaktivní textilní dílnu, která doplní tamější stálé expozice. V Městském muzeu v Ústí nad Orlicí se otevírá interaktivní textilní dílna pro všechny zájemce o dějiny oboru. Každý koho zajímá, jak vzniká látka, jak se pracuje s kolovratem, nebo tkalcovským stavem, může přijít do Hernychovy vily a vyzkoušet si různé techniky výroby látek. Textilní dílna je v muzeu pro Vás, dílna je určena školním a mimoškolním skupinám i všem jednotlivcům. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Přečíst více

Ústecké betlémy

13. 12. 2018 - 12. 04. 2040
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Nová stálá expozice ústeckých papírových betlémů. Kromě vánočních betlémů jsou v expozici k vidění i betlémy postní a hromniční. Že jste o takových betlémech ještě neslyšeli? Přijďte se na ně podívat do Hernychovy vily. Tradice tvorby papírových betlémů přetrvává v Ústí nad Orlicí několik set let. Současní ústečtí betlémáři připravili expozici, ve které si prohlédnete i 200 let staré betlémy a porovnáte v čem se liší betlémy vánoční od těch hromničních a postních. Expozice bude otevřena každý rok od 1. neděle adventní až do Hromnic. Zbytek roku bude expozice fungovat jako zpřístupněný depozitář. To znamená, že každému kdo požádá rádi expozici zpřístupníme kdykoliv během roku. Nová expozice doplňuje již dříve vystavený mechanický papírový betlém, který se nachází v přízemí muzea. Přijďte se podívat!    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.