Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Textilní tvorba Dagmar F.

Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

03. 10. 2019 - 24. 11. 2019

Rozsáhlá výstava tvorby paní Dagmar Filipové. Svět nití, jehel, vlny a látek se na podzim otevřel v Hernychově vile.

Výstava textilní výtvarnice a rodačky z Ústí nad Orlicí Dagmar Filipové představí její rozmanitou tvorbu. Na výstavě naleznete kostýmy, paličkované krajky, háčkované výrobky, patchwork a mnoho dalšího. Vernisáž výstavy je naplánována na čtvrtek 3. října v 17:00 hodin a výstava končí 24. listopadu. Nenechte si ji ujít a přijďte do Hernychovy vily! Těšíme se na vaši návštěvu.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Kamenná krása

03. 10. 2019 - 12. 01. 2020
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Výstava minerálů a zkamenělin v Hernychově vile v Ústí nad Orlicí Výstava představuje výběr ze sbírek členů Mineralogického klubu Česká Třebová. Krásné barevné minerály jsou doplněny o zkameněliny živočichů a rostlin a dohromady s nimi tvoří poutavou podívanou. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 3. října v 17:00 hodin a výstava v Hernychově vile potrvá až 12. ledna 2020. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Přečíst více

Textilní tvorba Dagmar F.

03. 10. 2019 - 24. 11. 2019
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Rozsáhlá výstava tvorby paní Dagmar Filipové. Svět nití, jehel, vlny a látek se na podzim otevřel v Hernychově vile. Výstava textilní výtvarnice a rodačky z Ústí nad Orlicí Dagmar Filipové představí její rozmanitou tvorbu. Na výstavě naleznete kostýmy, paličkované krajky, háčkované výrobky, patchwork a mnoho dalšího. Vernisáž výstavy je naplánována na čtvrtek 3. října v 17:00 hodin a výstava končí 24. listopadu. Nenechte si ji ujít a přijďte do Hernychovy vily! Těšíme se na vaši návštěvu.

Přečíst více

Textilní dílna

04. 04. 2019 - 31. 12. 2029
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Myslíte, že v muzeu je vše určeno pouze ke koukání? Z omylu Vás vyvedou v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí! Ve čtvrtek 4. dubna 2019 otevře muzeum města textilu interaktivní textilní dílnu, která doplní tamější stálé expozice. V Městském muzeu v Ústí nad Orlicí se otevírá interaktivní textilní dílna pro všechny zájemce o dějiny oboru. Každý koho zajímá, jak vzniká látka, jak se pracuje s kolovratem, nebo tkalcovským stavem, může přijít do Hernychovy vily a vyzkoušet si různé techniky výroby látek. Textilní dílna je v muzeu pro Vás, dílna je určena školním a mimoškolním skupinám i všem jednotlivcům. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.