Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Tři nové výstavy v městském muzeu v Ústí nad Orlicí

Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

14. 06. 2018 - 17. 09. 2018

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí otevře vernisáží 14. června 2018 od 17 hodin tři nové výstavy.

Secesní bydlení - první díl z výstav Cyklus secese ukáže nádherný bytový interiér z konce 19. a počátku 20. století - nábytek, věci denní potřeby, hračky, keramiku a řadu dalších věcí.

Ztracené Oustí - fotografická výstava ze sbírek městského muzeua od Vladimíra Langra a fotoklubu OKO zachycující části  a zákoutí našeho města v průběhu 20. století v porovnání s dnešní dobou. Výstavu doplní množství staré fotografické techniky.

České povětrníky - výstava největštího českého znalce větrných mlýnů Jana Doubka představuje jejich podobu, zvláštnosti i strojní vybavení. Nezapomíná ani na postavení větrných mlynářů v tehdejší společnosti. 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Textilní dílna

04. 04. 2019 - 31. 12. 2029
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Myslíte, že v muzeu je vše určeno pouze ke koukání? Z omylu Vás vyvedou v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí! Ve čtvrtek 4. dubna 2019 otevře muzeum města textilu interaktivní textilní dílnu, která doplní tamější stálé expozice. V Městském muzeu v Ústí nad Orlicí se otevírá interaktivní textilní dílna pro všechny zájemce o dějiny oboru. Každý koho zajímá, jak vzniká látka, jak se pracuje s kolovratem, nebo tkalcovským stavem, může přijít do Hernychovy vily a vyzkoušet si různé techniky výroby látek. Textilní dílna je v muzeu pro Vás, dílna je určena školním a mimoškolním skupinám i všem jednotlivcům. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Přečíst více

Ústecké betlémy

13. 12. 2018 - 12. 04. 2040
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Nová stálá expozice ústeckých papírových betlémů. Kromě vánočních betlémů jsou v expozici k vidění i betlémy postní a hromniční. Že jste o takových betlémech ještě neslyšeli? Přijďte se na ně podívat do Hernychovy vily. Tradice tvorby papírových betlémů přetrvává v Ústí nad Orlicí několik set let. Současní ústečtí betlémáři připravili expozici, ve které si prohlédnete i 200 let staré betlémy a porovnáte v čem se liší betlémy vánoční od těch hromničních a postních. Expozice bude otevřena každý rok od 1. neděle adventní až do Hromnic. Zbytek roku bude expozice fungovat jako zpřístupněný depozitář. To znamená, že každému kdo požádá rádi expozici zpřístupníme kdykoliv během roku. Nová expozice doplňuje již dříve vystavený mechanický papírový betlém, který se nachází v přízemí muzea. Přijďte se podívat!    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.