Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Hledáme podobu skřítka Muzejníčka

Městské muzeum Velvary

01. 08. 2017 - 30. 11. 2017

Městské muzeum Velvary hledá podobu skřítka Muzejníčka. Tento malý neposeda se schovává mezi exponáty a občas vytváří pěkné neplechy. Namalujte jeho podobu, ať mu dáme vědět, že o něm víme.

Jen co se poslední sluneční paprsek schová večer za mraky, v muzeu se probouzí skřítek Muzejníček. Tento malý neposeda je pěkný uličník. Jakmile nastane noc a muzeum se uzavře, vylézá ze své skrýše a začíná si hrát. Všechno, co není ukryto pod vitrínou, je vydáno napospas jeho záškodnickým ručkám. Skáče z obrazu na obraz, listuje knihami, přehazuje příbory a schovává volně ležící předměty. Často po sobě zanechává pouze drobečky, a když si podrobně prohlédnete vitríny, můžete spatřit otisky jeho malých nožiček a ručiček. Pokud se budete v noci procházet kolem muzea, určitě zaslechnete, jak pobíhá po strunách klavíru. Muzejníček tráví každou noc v muzeu úplně sám.

Pomozte nám udělat mu radost a dejme mu společně vědět, že si ho vážíme a víme, že tu s námi je. Hledáme mladé umělce, kteří by namalovali Muzejníčkovu podobu. Svoje obrázky přinášejte nebo posílejte do muzea a to do 30. listopadu, abychom v lednu mohli odhalit podobu našeho skřítka.

Během slavnostního odhalení budou vyhlášeny i vítězné návrhy rozdělené do několika kategorií podle věku umělců a všechny Muzejníčkovi podoby budou v muzeu vystaveny. Na každém obrázku musí být z druhé strany uvedeno: jméno, příjmení, věk a adresa umělce a telefonní kontakt.

Adresa muzea:

Městské muzeum Velvary, Pražská 109, 273 24 Velvary


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.