Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Mezinárodní den muzeí a XII. žamberská muzejní noc

Městské muzeum Žamberk

V pátek 18. května se Městské muzeum Žamberk zapojí do Mezinárodního dne muzeí bezplatným zpřístupněním muzejní expozice a domku Prokopa Diviše.

V pátek 18. května se Městské muzeum Žamberk zapojí do Mezinárodního dne muzeí bezplatným zpřístupněním muzejní expozice a domku Prokopa Diviše. Letošní rok si připomínáme 320. výroční narození Prokopa Diviše a k této události MMŽ připravilo (jako součást festivalu Muzejních nocí) besedu na téma Elektřina a promítání dokumentárního snímku o tomto vědci.

POVÍDÁNÍ NA TÉMA ELEKTŘINA
s redaktorem časopisu ELEKTRO Ing. Josefem Košťálem


v pátek 18. května 2018 od 18:00 do 21:00 hodin

Program:
- 18:00 – dokumentární film o Prokopu Divišovi
- 18:20 – povídání o vynálezci Prokopu Divišovi, blesku, elektřině a elektropřístrojích v přízemí muzea
- Po skončení asi od 19:30 jsme připravili v 1. poschodí prohlídku výstavy tkaných etiket, znaků, záložek do knih a kalendářů ze sbírky p. Herberta Köglera
- Možnost prohlídky minivýstavy k 80. výročí výstavby Pastvinské přehrady

 

 

 

 

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Voda a život kolem ní

21. 04. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum Žamberk

Městské muzeum Žamberk Vás zve na výstavu pro děti i dospělé. Nechte se provést cestou vody od pramenů do nížin a poznejte prostředí, které voda tvoří a ovlivňuje. Výstava je koncipována jako procházka přírodou okolo vodního toku. Uvidíte rozmanité ptactvo, které žije v okolí řek i rybníků. Na procházce potkáte vydru s vydřaty i bobra. Budete si moci vyzkoušet, jak funguje hrazení bystřin nebo si zachytat ryby. Vše je doplněno odbornými texty a mnoha autorskými fotografiemi renomovaných fotografů české krajiny.   Milovníci historie si budou moci prohlédnout fotografie z výstavby Pastvinské přehrady nebo žamberských povodní. Na své si přijdou i rybáři, kteří si prohlédnou historické pruty a náčiní.   Výstava, která obsahuje zkrátka vše o vodě a životě kolem, vznikla ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky, Správou CHKO Orlické hory, Povodím Labe, s. p. a Muzeem Komenského v Přerově, p. o.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.