Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

výstava: VÝTVARNÝ ŽAMBERK

Městské muzeum Žamberk

09. 09. 2018 - 30. 09. 2018

Podzimní výstavy v žamberském muzeu patří pravidelně každé 2 roky prezentaci žamberských výtvarníků.

 Pod názvem Výtvarný Žamberk se letos již po deváté představí současní tvůrci výtvarného umění ze Žamberka a okolí se širokou škálou námětů a výtvarných technik. „Kreslit neznamená jen reprodukovat obrysy, kresba netkví jen v čáře, kresba, to je výraz, vnitřní forma, plán, modelace…“.

V letošním roce uvidíte především olejomalby, akryl, kresbu a kombinovanou techniku pravidelně vystavujících autorů – Tomáše a Jana Čečetkových, Lenky a Luboše Kosohorských, Martiny Novotné. Domek P. Diviše, od jehož narození letos uplynulo 320 let, přináší olejomalba Jana Polanského, podruhé se v muzeu představí Alena Šalamonová, žijící na Slovensku. Nebudou chybět fotografie Hany a Martina Sklenkových nebo koláže Ervína Kukuczky.

Oči návštěvníků přilákají 3 vystavené objekty Martiny Jirčíkové nebo komiks. Nejmladší účastnicí je studentka Fakulty výtvarného umění VUT Brno Eliška Dytrtová s barevnými variacemi. Pro všechny jmenované snad platí: Jen trpělivost! Nespoléhejte na inspiraci! Vůbec neexistuje. Jediné vlastnosti umělce jsou: moudrost, pozornost, upřímnost a vůle. Zveme Vás k návštěvě výstavy obrazů a prací, které vyjadřují pocity autorů. Navštivte Výtvarný Žamberk!

 

Výstava potrvá od 9. do 30. září 2018.

 

Vstupné na výstavu je 20 Kč, snížené 15 Kč.

 

 

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.