Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Jiří Honzírek: Here is here

Rodný dům Josefa Hoffmanna (Moravská galerie v Brně)

Divadelní putování po objektech Moravské galerie. TRASA: Uměleckoprůmyslové muzeum --) Pražákův palác --) Místodržitelský palác

Projekt "Here is here" představuje v dramaturgii Moravské galerie zcela nový, unikátní formát. Jde o spojení divadelních, hereckých akcí s výstavními interiéry a veřejnými prostory města. Poprvé můžete během jednoho večera poznat historii a příběhy tří našich budov v centru Brna. 

Tato prohlídka budov Moravské galerie pracuje s principy dokumentárního a činoherního divadla. Přesněji: odehrává se na hraně dokumentu a fikce. Příběh, který diváci poznávají, dokumentuje zčásti skutečné dějiny zejména Pražákova paláce, zčásti zcela fikčně historické skutečnosti domýšlí.

Událost se otevírá v 19.00 v prostoru Uměleckoprůmyslového muzea. Zakončena bude společným pohoštěním na nádvoří Místodržitelského paláce cca ve 20.30.
DALŠÍ UVEDENÍ: 30. června.
REZERVACE NUTNÁ: edukace@moravska-galerie.cz
VSTUPNÉ 180 / 120 Kč (snížené)

Jiří Honzírek (1979)
Zabývá se společensky angažovaným a dokumentárním divadlem, ve svých pracech volně kombinuje prvky fikce a reality, zajímá ho proměna rolí Aktér/Divák. Absolvent brněnské JAMU. Studoval režii na německé Folkwang Hochschule Essen a Hoogeschool voor de Kunsten v Amsterdamu. V roce 2013 obdržel studijní stipendium u berlínských Rimini Protokoll.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.