Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

FESTIVAL IQ PLAY

Muzejní a galerijní centrum - MaGC

17. 05. 2017 - 11. 06. 2017

Téměř na měsíc se ve Valašském Meziřící chystá další ze série hravých festivalů, tentokrát pod názvem Festival IQ Play.

Na akci budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. 

Přízemí Muzejního a galerijního centra se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělená do několika zón podle druhu her.  Zóna logických her bude plná společenských deskových her, smart her pro jednoho hráče, logických her a zvětšenin deskových her. Stavebnicová zóna bude plná stavebnic z nejrůznějších materiálů. Chystají se i méně známé stavebnice. Baby zónu pak budou tvořit obří stavebnice, logické skládačky a smyslové hračky.

Hernu doplní výstava Igráček, kterou na akci zapůjčí výrobce her a hraček, společnost EFKO, která před téměř deseti lety zahájila pokračování výroby legendárních Igráčků. Děti se tak seznámí s postavičkami, které kdysi bavily jejich rodiče. Dospělí se mohou těšit na informace z historie výroby. O víkendech se chystá dílna, ve které si děti pomalují svého vlastního bílého Igráčka.

Realizátorem festivalu je spolek Inspirace Zlín, z. s. Záštitu nad Festivalem IQ Play převzal pan Petr Gazdík, radní pro oblast školství Zlínského kraje.

Na festival IQ Play bude prodloužena otevírací doba, kromě pondělí bude otevřeno denně od 9 do 17 hodin.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.