Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

HUSÁK TRÁVU NEKOUŘIL vol. 1

Muzejní a galerijní centrum - MaGC

22. 06. 2017 - 01. 10. 2017

Prezentace československých hudebních plakátů (většinou rockových skupin či popových interpretů) od šedesátých let minulého století po současnost.

V návaznosti na výstavu Zdenka Primuse Psychedelia ve vizuální kultuře beatového věku přinášíme výstavu hudebních plakátů, které vznikly v naší zemi v posledních čtyřiceti letech. Výstava chce vzbudit nejen zájem veřejnosti, ale především těch, kteří "byli u toho", výtvarníků, muzikantů, náhodných i skutečných sběratelů a posluchačů.

Výstavní kolekce zahrnuje plakáty všech možných žánrů hudby od koncertů, festivalů a jiných hudebních událostí po vlastní propagační plakáty jednotlivých kapel. Na pozadí zdánlivě ohraničeného prostoru, jakým je propagační design hudební discipliny, se projekt snaží podat mnohem obecnější, širší a objevnější svědectví o dobovém společenském klimatu. Jeho součást netvoří pouze plakáty, které zaujmou na první pohled vysokou výtvarnou kvalitou. Zajímá se o vše, co narušovalo a narušuje strnulost minulých i dnešních společenských systémů a vzbuzuje neklid establishmentu. 

Ze sbírky Moravské galerie v Brně.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.