Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Noc s hudbou v MaGC

Muzejní a galerijní centrum - MaGC

V pátek 12. srpna ožijí všechny výstavy v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí hudbou. Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavy v netradičním čase a doprovázet je u toho bude hudební skupina Vagaband a DJ Fast Forward.

Muzikanti oživí nejen hudební výstavu PSYCHEDELIA VE VIZUÁLNÍ KULTUŘE BEATOVÉHO VĚKU 1962 - 1972, která je k vidění v přízemí a druhém patře galerie, ale návštěvníci budou mít jedinečnou možnost si večer a v noci prohlédnout i výstavu zrestaurovaných historických tapisérií a gobelínů s názvem UMĚNÍ RESTAUROVAT.

Výstava PSYCHEDELIA je o fenoménu světové alternativní hudební scény šedesátých let a především její recepci publikem. Navazuje na úspěšnou výstavu Papež kouřil trávu (2006) a je o beatové a rockové hudbě a jejím vlivu na grafický design let 1962 - 1972.

Vzhledem k tomu, že pro mladou generaci tohoto období to byla právě hudba, která spoluvytvářela životní pocit a dokonce i názor, bylo nutné se věnovat snaze o vizualizaci hudby a pocitu z ní na plakátech a obalech desek. 

Na výstavě návštěvníci uvidí psychedelické plakáty ze San Franciska, rockové plakáty české a zahraniční provenience, obaly gramofonových desek vyznačující se jasným uměleckým názorem nebo i obaly desek, které mají klíčový význam ve vývoji hudby. Dále rockové časopisy z USA, Velké Británie a z Československa. Vystaveny jsou i knihy a brožurky zabývající se hudbou, hippie kulturou, drogami, ale i problémy civilizačního charakteru, pokud mají psychedelický design. Celkem je vystaveno na 1000 exponátů z celého světa. 

Výstava UMĚNÍ RESTAUROVAT představuje soubor liturgických textilií a tapiserií ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze restaurovaných v letech 2015 - 2016 z prostředků tzv. Norských fondů. Svým rozsahem je projekt naprosto unikátní a všechny předměty, které jsou součástí projektu, také dosud nebyly nikde vystaveny. Výstava má dva hlavní aspekty. Vedle prezentace samotných zrestaurovaných děl seznamuje návštěvníka i s průběhem restaurátorských prací. 

Hudební večer odstartuje v 19.00 hodin hudební skupina Vagaband, od 21.00 hodin zahraje DJ Fast Forward. Občerstvení pro návštěvníky bude zajištěno. Vstupné na celou akci včetně prohlídek výstav je 20 Kč.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.