Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

NOSIČE; Atelier obalového a knižního designu, FU OU

Muzejní a galerijní centrum - MaGC

16. 02. 2017 - 02. 04. 2017

Dvoj-výstava Ateliéru obalový a knižní design Fakulty umění Ostravské univerzity prezentuje průřez prací studentů a absolventů posledních let a vedoucí Ateliéru Elišky Čabalové-Hlaváčové, valašskomeziříčské rodačky.

První část výstavy Ateliér obalového a knižního designu FU OU je koncipována tak, aby divák mohl bez bariér nahlédnout do knih, které jsou stěžejním fenoménem ateliéru. Současně prezentuje grafické, prostorové a ilustrační projekty, které vznikají jako nedílná součást studia. Představí médium papír ve všech jeho užitých rovinách. Jako materie, na které profilují ostatní výtvarné obory a současně také jako samostatný Art paper v roli nosného média se všemi svými vizuálními a haptickými vlastnostmi, které význam slova papír posunují do oblasti tvůrčích autorských knih a objektů.

Význam slova a název druhé části výstavy „Nosiče“ parafrázuje s mírnou ironií vztah mezi formou a obsahem díla. Vystavené práce, pohybující se na pomezí uměleckého řemesla a volného konceptuálního umění překračují hranice uměleckých kategorií ve smyslu, jak jsou běžně vnímány. V kolekci exkluzívních vazeb knižních bibliofilií se autoři představují jako excelentní pokračovatelé starého knihařského řemesla, druhým tématem výstavy jsou pak knižní objekty a autorské knihy, kterými vstupuje na pole autonomní tvůrčí práce. 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.