Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

SALVADOR DALÍ / Výběr z díla

Muzejní a galerijní centrum - MaGC

21. 06. 2017 - 08. 10. 2017

Ikona světového malířství ve Valašském Meziříčí. Hvězdný umělec a markýz z Púbolu. „Jediný rozdíl mezi surrealisty a mnou je ten, že já jsem surrealista!“

Zakladatel výtvarného hnutí surrealismus, který byl po roce z tohoto hnutí vyloučen pro příliš komerční přístup ke svému dílu.

Na výstavě ve Valašském Meziříčí bude představený výběr, hlavně z grafického díla, Salvadora Dalího. Ten je složený tak, aby si návštěvníci mohli udělat co nejucelenější obraz o tomto umělci (pokud je to vůbec možné k obroskému počtu děl vytvořených za jeho život).

K vidění budou grafiky ze 40. - 80. let, kompletní grafické dílo Božská komedie ( 99 grafik), které byly vytvořeny na motivy italského básníka Danteho Alighieriho. Zajímavostí je limitovaná kolekce kachlí a talířů, kterou vydala nadace SD na přelomu tohoto století. Dále návštěvníci uvidí také bronzové plastiky Salvadora Dalího. Své čestné místo bude mít na výstavě take busta Dalího od československého sochaře a reprezentanta na vodních lyžích Josefa Nálepy.
Zajímavou podívanou do soukromí života SD nabídnou fotografie Václava Chocholy, které pořídil při návštěvě v jeho pařížském apartma v šedesátých letech min. století.

Komentované prohlídky výstavy proběhnou 2. srpna od 19.00 hodin a 4. října od 18.00 hodin.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.