Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Věra Skočková - WALLACHIA QUILT

Muzejní a galerijní centrum - MaGC

09. 05. 2019 - 16. 06. 2019

Věra Skočková vytváří nástěnné textilní quilty s valašským koloritem a jejím specifikem je použití barev, které tvoří valašský kroj, tedy bílá, červená a modrá, přičemž základem je ručně tištěný modrotisk. Její quilty jsou návratem ke kořenům lidové kultury, k tradicím valašského folklóru a jsou prezentací Valašska. 

Podle slov Věry Skočkové je důležité, odkud člověk pochází a kde jsou jeho kořeny. Svou tvorbou se vrací k odkazu našich předků. Jsou svěděctvím, že lidová tradice našeho regionu je i po letech stále živá a jsou ukázkou, že i patchworkem lze zachovat dědictví minulosti. Je mnoho způsobů, jak prezentovat Valašsko a autorka těchto quiltů to dělá právě tímto způsobem.

Svědkem jejich prací byla řada výstav u nás i v zahraničí - Paris (Francie), Birmingham (Anglie), Veldhoven (Holandsko), Rijswijk (Holandsko), Sitges (Španělsko), Chateau de Magali (Francie), Vicenza (Itálie), Johanesburg (JAR), Budapest (Maďarsko), Dortmund (NSR), Saint Maria aux Mines (Francie),  Houston (USA), Berlin (NSR).

 

Doprovodné programy:

14. 5. 2019 v 17.00 hod Komentovaná prohlídka výstavy s její autorkou Věrou Skočkovou // vstupné 20 Kč.

30. 5. 2019 v 17.00 hod Workshop s Věrou Skočkovou
Workshop základů technik patchworku a ručního šití pro malé i velké // vstupné 20 Kč.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.