Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava TANECVALMEZ Saut en arriere

Muzejní a galerijní centrum - MaGC

Osm let, více než dvacet tanečních souborů a přes dvě stovky profesionálních tanečníků z různých koutů světa. Jak se vyvíjel festival TANECVALMEZ, v čem byly jeho jednotlivé ročníky zajímavé a čím je výjimečný ten letošní? Co se děje v zákulisí mezinárodn

Výstava, která je součástí doprovodného programu festivalu TANECVALMEZ, se ohlédne se za osmiletým životem festivalu a zaostří na letošní ročník, který vyrůstá z norsko-české spolupráce. Představí také pohled na tanec a pohyb očima studentů Střední školy uměleckoprůmyslové a dílo animátora Jana Pomykače.

Na stěnách Muzejního a galerijního centra bude významné, zajímavé a vtipné momenty z jednotlivých ročníků připomínat koláž fotografií a tematických předmětů. Od uměleckých snímků přes dokumentaci zákulisního dění po trička, plakáty a loga, včetně návrhů, které dosud zůstávaly v hlubinách počítače. Vedle retrospektivní expozice se výstava zaměří na letošní ročník. Přiblíží návštěvníkům jeho přípravu, norsko-českou spolupráci se vším všudy, jedinečné pohledy do zákulisí. Pingpongový stůl, kterého bude moci kdokoli během vernisáže využít, nebude v galerii umístěn náhodou. Navodí atmosféru osmého ročníku festivalu TANECVALMEZ, na němž soubor 420PEOPLE poprvé uvede norskou choreografii, která se točí právě kolem stolního tenisu. Třetí místnost zaplní kolekce žáků SUPŠ sklářské, kteří se ve svých malbách, skleněných a designových objektech inspirují tancem či pohybem. Mezi pracemi žáků oborů designu skla, užité malby a průmyslového designu jsou jak figurální, tak abstraktnější malby nebo zcela nový design olympijských her. Druhým hostem je kreslíř, storyboardista a animátor Jan Pomykač. Vystaví vtipné komiksy pod názvem Pas faux pas.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.