Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Komentovaná prohlídka výstavy Alfons Mucha neznámý

Muzeum v Ivančicích (Muzeum Brněnska)

11. 09. 2019

Výstavou "Alfons Mucha neznámý – knižní a časopisecké ilustrace" návštěvníky provede autorka výstavy – historička umění Mgr. Hana Fadingerová. Začátek v 16 hodin.

Výstava připomíná osobnost a tvorbu světoznámého umělce, ivančického rodáka v roce 80. výročí jeho úmrtí. Představuje nepříliš známou část Muchovy tvorby – díla tvořící výtvarný doprovod mnoha knih a časopisů.

 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Alfons Mucha neznámý – knižní a časopisecké ilustrace

18. 07. 2019 - 29. 09. 2019
Muzeum v Ivančicích (Muzeum Brněnska)

Výstava Muzea v Ivančicích, připravená v souvislosti s 80. výročím úmrtí tohoto významného rodáka, představuje průřez Muchovou ilustrátorskou tvorbou. Alfons Mucha je známý především jako jeden z tvůrců dekorativního secesního stylu, autor divadelních a reklamních plakátů a také jako malíř obrazového cyklu Slovanská epopej. Není ale tolik v obecném povědomí, že na počátku své úspěšné kariéry se zabýval hlavně časopiseckou a knižní ilustrací. Dosáhl v této oblasti úspěchu, a i když se později zaměřoval více na jiné umělecké oblasti, práci pro knihy a časopisy se stále průběžně věnoval.   Na výstavě jsou k vidění Muchovy zajímavé rané práce, například ilustrovaná titulní strana obecní matriky, kterou ještě jako nadaný amatér vytvořil pro své rodné město Ivančice. Pařížské období na výstavě zastupují jednak pro Muchu typické práce v secesním stylu, ale také knižní a časopisecké tituly s kresbami v konvenčnějším realistickém podání, jež ukazují Muchovu méně známou stylovou polohu. Nechybí ani ukázky prací pro české časopisy a knihy.   Výstava probíhá v galerii Památníku Alfonse Muchy na Palackého nám. 9 v Ivančicích.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.