Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Poznej Alfonse Muchu!

Muzeum v Ivančicích (Muzeum Brněnska)

14. 09. 2019

Komentovaná procházka s aktivitami je určená rodinám s dětmi. Ukážeme si budovy, které hrály význam v životě ivančického rodáka Alfonse Muchy. Na děti tu čekají hry, zábavné aktivity a snad i malá odměna. Akce se koná v rámci Dnů evropského dědictví.

Procházka je vhodná pro děti od 6 do 10 let v přítomnosti dospělého doprovodu. Akce zahrnuje i návštěvu výstavy Muzea v Ivančicích "Alfons Mucha neznámý – knižní a časopisecké ilustrace". 

Procházky začínají v 14:00, 15:00 a 16:00 hodin u Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích na Palackého náměstí 9, na stejném místě také končí. 

Počet účastníků může být omezen, doporučujeme rezervaci na e-mailu ivancice@muzeumbrnenska.cz 


Vstup zdarma.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Alfons Mucha neznámý – knižní a časopisecké ilustrace

18. 07. 2019 - 29. 09. 2019
Muzeum v Ivančicích (Muzeum Brněnska)

Výstava Muzea v Ivančicích, připravená v souvislosti s 80. výročím úmrtí tohoto významného rodáka, představuje průřez Muchovou ilustrátorskou tvorbou. Alfons Mucha je známý především jako jeden z tvůrců dekorativního secesního stylu, autor divadelních a reklamních plakátů a také jako malíř obrazového cyklu Slovanská epopej. Není ale tolik v obecném povědomí, že na počátku své úspěšné kariéry se zabýval hlavně časopiseckou a knižní ilustrací. Dosáhl v této oblasti úspěchu, a i když se později zaměřoval více na jiné umělecké oblasti, práci pro knihy a časopisy se stále průběžně věnoval.   Na výstavě jsou k vidění Muchovy zajímavé rané práce, například ilustrovaná titulní strana obecní matriky, kterou ještě jako nadaný amatér vytvořil pro své rodné město Ivančice. Pařížské období na výstavě zastupují jednak pro Muchu typické práce v secesním stylu, ale také knižní a časopisecké tituly s kresbami v konvenčnějším realistickém podání, jež ukazují Muchovu méně známou stylovou polohu. Nechybí ani ukázky prací pro české časopisy a knihy.   Výstava probíhá v galerii Památníku Alfonse Muchy na Palackého nám. 9 v Ivančicích.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.