Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zima na dlani

Muzeum ve Šlapanicích (Muzeum Brněnska)

16. 11. 2018 - 03. 02. 2019

Netypický výstavní projekt, jehož součástí můžete být i Vy! Přijďte sdílet své nejkrásnější vzpomínky na zimní období a vánoční svátky. Uzavřete své zážitky do vánočních ozdob a vyzdobte jimi naše muzeum.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Hračka v dřevě ukrytá

31. 05. 2019 - 08. 09. 2019
Muzeum ve Šlapanicích (Muzeum Brněnska)

Výstava představí dřevěné hračky v jejich tradiční lidové i moderní podobě. Součástí tradiční letní výstavy zaměřené na hračky bude velká tematická herna pro rodiny s dětmi. Výstava Vás zavede do rozmanitých koutů naší země, kde se dřevěné hračky tradičně vyráběly již před více než sto lety. Každá z těchto národopisných oblastí vtiskla dřevěné hračce jedinečnou podobu. Poznáte, čím jsou originální hračky z Krušnohoří a proč se na Valašsku hračky udily v peci. Prohlédnete si také dřevěné hračky vytvořené podle návrhů slavných českých umělců z přelomu 19. a 20. století a možná i zavzpomínáte na hračky, které si pamatujete z dob svého dětství. Součástí letní výstavy je velká tematická herna s dílničkou pro děti, kde si budou moci vytvořit dřevěnou hračku podle vlastní fantazie a hrát si podle libosti.

Přečíst více

Společnými silami za poznáním společného archeologického dědictví

19. 06. 2019
Muzeum ve Šlapanicích (Muzeum Brněnska)

Přednáška o možnostech poznání naší minulosti prostřednictvím archeologie, archeologických nálezů a spolupráci archeologů a veřejnosti. V rámci přednášky bude možné si prohlédnout zajímavé nálezy, které se do muzeí dostaly právě díky této spolupráci.  Začátek v 17.30.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.