Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Arnoldova vila – možnosti a limity památkové obnovy

Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

02. 02. 2018 - 01. 04. 2018

Galerie Celnice hostí výstavu soutěžních prací studentů Ústavu památkové péče Fakulty architektury VUT v Brně na téma obnovy a budoucího využití vlastní vily stavitele Josefa Arnolda v Brně-Černých Polích.

Genius loci tohoto cenného rodinného domu z přelomu 19. a 20. století umocňuje těsná blízkost vil Löw-Beer a Tugendhat. V meziválečné době zde žila se svou rodinou Cecílie Hože, sestra Alfreda Löw-Beera, která nechala dům rozšířit a upravit ve stylu art deco s prvky secese.

Galerie Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně je bezbariérová, volně přístupná od úterý do neděle v čase 10 až 18 hodin.

Více informací na www.vilalowbeer.cz


Vyhledat muzeum


Aktuality

Vila dětem virtuálně: Textilní Brno

28. 02. 2021
Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Připojte se k netradiční dětské prohlídce vybraných částí Vily Löw-Beer v Brně! Online akce začíná v 18 hodin na Facebooku Vila dětem. Zaměříme se na roli majitelů vily v rozvoji textilního průmyslu v Brně, ale určitě nebudeme jen mluvit. Online prohlídku budeme kombinovat s tvůrčími aktivitami i jednoduchými šiframi. Tak se rozhodně připojte! Akce je vhodná pro děti od 7 let.   Událost se koná na Facebooku Vila dětem.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.