Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Host ve vile: Iveta Černá

Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

25. 01. 2019

První osobností pravidelného pořadu Host ve vile v roce 2019 bude teoretička a historička architektury Iveta Černá, ředitelka vily Tugendhat. Ve schodišťová hale ji přivítáme v pátek 25. ledna 2019 v 19 hodin.

Čeká nás rozhovor o památkové obnově vily Tugendhat zapsané od roku 2001 na Seznam světového dědictví UNESCO, ale řeč bude i o historii a současnosti brněnské funkcionalistické architektury.
 
Večerem provází Petra Svobodová, vedoucí Vily Löw-Beer v Brně.
 

Jednotné vstupné 90 Kč

Rezervace na tel. 545 211 352.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Vila dětem: Zahrada a zahrádka

30. 06. 2019
Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Pokračování pravidelných pořadů pro rodiny s dětmi. Na konci června se obklopíme zelení. Prohlédneme si květinové ornamenty v interiéru Vily Löw-Beer v Brně a využijeme je pro inspiraci ve vlastní práci. Představíme si proměny zahrady vily v posledním století a každé dítě si zasadí vlastní malou zahrádku, kterou si odnese domů. Program probíhá částečně v interiéru vily a částečně v zahradě. Začátky programu na pokladně ve 14.00, 15.00 a 16.00. Doba trvání programu je přibližně 40 minut. Akce je vhodná pro děti od 6 let. Vstupně: dítě 30 Kč, dospělý doprovod zdarma. Nutná rezervace na tel. 545 211 352.

Přečíst více

Brnem textilním

12. 04. 2019 - 28. 07. 2019
Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Výstava v galerii Celnice připravená Metodickým centrem průmyslového dědictví při NPÚ mapuje textilní tovární areály v jihomoravské metropoli z pohledu současné památkové péče. Osmnáct výstavních panelů seznamuje s továrními areály a jejich pozůstatky v Obřanech, na Starém Brně (ulice Hybešova a Václavská), Trnité (Dornych, Přízova, Špitálka, Křenová, Vlhká), Husovicích a Zábrdovicích (Cejl). Fotografie dokumentující současný stav budov mohou návštěvníci porovnat s kresbami továrních areálů v době jejich největšího rozkvětu. Veškeré texty jsou dvojjazyčné – v češtině a angličtině. Bezbariérová galerie Celnice je volně přístupná denně kromě pondělí v čase od 10 do 18 hodin.  

Přečíst více

Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat


Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Expozice představuje kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v období od 2. poloviny 19. století až do počátku 20. století na příkladu rodin Löw-Beerů a Tugendhatů. Více info na www.vilalowbeer.cz

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.