Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat

Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Expozice představuje kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v období od 2. poloviny 19. století až do počátku 20. století na příkladu rodin Löw-Beerů a Tugendhatů.

Více info na www.vilalowbeer.cz


Vyhledat muzeum


Aktuality

Procházky po Černých Polích

19. 10. 2019
Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Poznejte historii nejstarší vilové kolonie v Brně. Při procházce po okolí Fuhrmannovy, dnes Löw-Beerovy, vily se seznámíte se stavebníky zdejších rodinných domů i jejich architekty. Vstup do vily Löw-Beer a Tugendhat není součástí akce, domy budeme obdivovat pouze zvenčí. Začátek procházky v 10.00 a 14.00 před pokladnou Vily Löw-Beer v Brně.     Jednotná cena 50 Kč Doporučujeme rezervaci na tel. 544 544 200, kapacita je omezená! Jednotná cena 50 Kč Doporučujeme rezervaci na tel. 544 544 200, kapacita je omezená!  

Přečíst více

Host ve vile: Milan Uhde

25. 10. 2019
Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Pokračování oblíbeného pořadu Host ve vile nabídne 25. října 2019 v 19 hodin setkání s nepřehlédnutelnou osobností české kultury a politiky Milanem Uhdem. Brněnský rodák a patriot je autorem řady povídek, divadelních a rozhlasových her, scénářů, sbírek poezie a zakladatelem nakladatelství Atlantis. Milan Uhde rovněž patří mezi první signatáře Charty 77, po revoluci se stal ministrem kultury a po vzniku samostatné České republiky předsedou Poslanecké sněmovny.  Večerem provází dlouholetá členka literární redakce Českého rozhlasu Brno Olga Jeřábková.   Jednotné vstupné: 170 Kč Předprodej na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22 (úterý až neděle 10–18 hodin). Rezervace na tel. 545 211 352.

Přečíst více

Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat


Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Expozice představuje kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v období od 2. poloviny 19. století až do počátku 20. století na příkladu rodin Löw-Beerů a Tugendhatů. Více info na www.vilalowbeer.cz

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.