Muzeum československých legií
Válečné muzeum s artefakty po našich legionářích 1. světové války s možností vzdělávacích programů pro školy a veřejnost.
Cílem muzea je napomáhat zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským tradicím a posilováním vědomí součinnosti obyvatel k obraně vlasti. Tento cíl je realizován formou výstavní expozice, která je zaměřena na první odboj a ve které je historie vzniku československých legií a našeho státu přiblížena. Kromě výstavní části je důležitou součástí badatelské a digitalizační centrum s knihovou. V této části jsou veřejnosti zpřístupňovány informace o legiích i samotných legionářích a digitalizovány historické dokumenty a trojrozměrné exponáty.
Vzdělávací centrum československých legií nabízí základním a středním školám v Praze interaktivní přednášky o historii vzniku samostatného státu. Tím Československá obec legionářská pomáhá s výukou nejmladší generace a tak přispívá k obnovení národní hrdosti, vlastenectví, demokratických a bojových tradic a k seznámení mladé generace s historickým odkazem národního boje za obnovení České republiky a legionářských tradic.
Otevírací doba:
Úterý - Pátek
9:00 - 18:00
Vstup do muzea se nachází za rohem z Ječné ulice.
Do muzea je vstupné zdarma.
Zaměření: vojenské
Diskusní příspěvky

Českoslovenští legionáři v USA: další možnosti výzkumu
Muzeum československých legií
Přednáška o možnostech bádání v archivech ve Spojených státech amerických k tématu československých legií. Historik Martin Nekola se dlouhodobě věnuje problematice krajanů v USA a během četných výzkumných cest nalezl v lokálních archivech a knihovnách řadu zajímavých pramenů, souvisejících s československými legionáři. Přednáška představí nové perspektivy výzkumu na toto téma, připomene významné osobnosti, organizace, tiskoviny a rozvoj legionářského hnutí v zámoří po první světové válce. Přednáší Martin Nekola. https://www.facebook.com/events/728497332255164/ Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.
Kontakty
Adresa:
Sokolská 486/33
120 00 Praha
Email:
Telefon:
+420 778 401 899
Oficiální stránky muzea:
Výsledky hodnocení
Expozice a výstavy |
0,0
|
Lidé v muzeu |
0,0
|
Služby návštěvníkům |
0,0
|
Doprovodné akce |
0,0
|
Zobrazit všechna hodnocení muzea (0) |
