Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kombinované vstupné - Dvě muzea za super cenu

Muzeum historických nočníků a toalet

22. 12. 2017 - 28. 02. 2017

Základní vstupné se slevou 25% … 270,- Kč Zlevněné (dětské) vstupné se slevou 25% … 180,- Kč Rodinné (2+max.3 děti) vstupné se slevou 25% … 825,- Kč Cena vstupenek ZTP, ZTP/P vstupné se slevou 25%: 180,- Kč

Muzeum historických nočníků a toalet a Muzeum Lega se nacházejí v centru Prahy pouhých 280 m od sebe, proto se rozhodla společně představit své expozice a nabídnout návštěvníkům mimořádně výhodné vstupné.

 

Kolem 2000 exponátů z období od 15. století až po současnost je k vidění jedinečném pražském Muzeum historických nočníků a toalet je zaměřeno  především na historický vývoj předmětů spojených s vykonáváním potřeby. Mezi unikáty patří nočník pro Napoleona BonaparteLincolnovu ložnici v Bílém domě, Titanicčínského císaře Čchie-Lunga, hraběnky Mathildy Nostitz, z ryzího stříbra i hliněná středověká vykopávka z Nizozemí. Kromě historických nočníků, toalet a křesel v muzeu naleznete toaletní papíry, splachovadla, obrazy, pohlednice, kuriozity a další drobné předměty osobní hygieny, včetně barokních pastiček na blechy. K vidění jsou dámské nočníky bourdaloue, nočníky hrající melodii, svatební francouzské nočníky i figurky Kaganerů ze španělských betlémů. Sbírka je největší na světě! Nachází se jen 450 m od Staroměstského náměstí.

Pro veřejnost bude otevřeno jen do 28. 2. 2018, proto využijte poslední příležitosti vidět tuto unikátní soukromou sbírku!

 

www.muzeumnocniku.cz

http://muzeumnocniku.pano3d.eu/

Pražské Muzeum Lega je co do rozlohy a počtu vystavených exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě. Specializuje se na historii této oblíbené stavebnice, která se pyšní titulem hračka století. Na ploše 340 m2uvidíte přes 2500 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Na jejich stavbu bylo použito přes 1 000 000 kostiček. Udělejte si výlet do doby, kdy moři vládli piráti, přeneste se do éry rytířských soubojů, nebo do věku, kdy nebe křižují vesmírné lodě Star Wars i obávaná Hvězda smrti, a popřejte Mistru Jodovi, ať ho provází síla. Navštivte magický svět Harryho Pottera, nebo se s nepřekonatelným hrdinou Indiana Jonesem vydejte za dobrodružstvím. Fascinovat vás budou také jedinečné modely světoznámých památek, nechybí ani propracované mechanismy LEGA Technik a modely moderních či starých lokomotiv a nejrůznějších dopravních prostředků. Muzeum potěší všechny věkové kategorie. Zavzpomínejte sami nebo ukažte dětem, jak stavebnice vypadala, když jste si s ní hráli v jejich letech.

https://www.muzeumlega.cz/muzeum-praha 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.