Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum Jaroslava Foglara

Ohodnoťte muzeum

Muzeum Jaroslava Foglara je prvním muzeem věnovaným našemu významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil mnoho generací.


5,0
Celkový dojem z muzea

Hrad Ledeč nad Sázavou byl pro toto muzeum vybrán vzhledem k blízkosti řeky Sázavy a nedaleké Sluneční zátoce, kde pan Foglar úspěšně rozvíjel Skauting v České republice. Jedná se o stálé muzeum vzniklé k výročí 110 let od narození pana Jaroslava Foglara.

Co u nás naleznete?

Kompletně zdokumentovaný život a dílo spisovatele Jaroslava Foglara. Celkem osm místností zdobí stovky ilustrací pana Tesleviče včetně velkoformátových tapet navozujících atmosféru skutečných Stínadel. Průchody, tajemná zákoutí a vše co k nim patří. Nesmí chybět ani sbírka Ježků v kleci v originální vitríně, kterou navrhnul pan Teslevič a zkonstruoval pan Radek Micopulos. Vitrína je s nadsázkou i největším kdy vyrobeným Ježkem v kleci! V muzeu je možnost vyfotit se s Rychlými šípy v životní velikosti, podívat se na kompletní tábor a klubovnu Hochů od Bobří řeky a seznámit se s mnoha zajímavostmi z osobního života pana Foglara.

Přijeďte se podívat do našeho muzea a zaručeně Vás osloví i nádherná krajina Vysočiny, malebnost hradu Ledeč a útulný prostor muzea, kam se jistě budete rádi vracet.


Otevírací doba
Duben a Říjen 9:00 - 17:00 So a Ne
Květen - Září 9:00 - 17:00 Út - Ne

Zaměření: ostatní

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum Jaroslava Foglara
Hradní 701
584 01 Ledeč nad Sázavou
GPS: 49.696785018995, 15.280891194275

Telefon:

731 612 460

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeumjaroslavafoglara.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
5,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
5,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.