Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Otevření turistické sezony 2015

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

První květnový den v Netolicích byl také letos ve znamení slavnostního otevření nové turistické sezony. Nechyběla u toho muzika, zpěv, kytice tulipánů ani rozkvetlá třešňová větvička. Přišel tradičně velký počet návštěvníků i se vzácnými hosty.

 Ředitelka Muzea JUDr. Otakara Kudrny Daniela Liščáková a její spolupracovnice Zuzana Leherová přivítaly mezi návštěvníky starostu města Vladimíra Peška, senátora Tomáše Jirsu, člena Poslanecké sněmovny, poslance Jana Zahradníka, prasynovce zakladatele netolického muzea a čestného občana Netolic Dr. Otakara Kudrnu i bývalého starostu Netolic Oldřicha Petráška. Všichni popřáli netolickému muzeu a městu krásný první máj a bohatou turistickou sezonu. Přítomné zaujal hrou a zpěvem Mikoláš Troup. 

Do sezony vstoupilo muzeum trojicí nových výstav. První je umístěna ve výstavní chodbě a nese název Obrázky pro radost. Úctyhodnou kolekcí fotografií se v ní na své první veřejné výstavě představuje netolický fotografující lékař Vítězslav Pužej. Svými snímky nám dává nahlédnout do nádhery a rozmanitosti světa kolem nás, který vidí nejen očima, ale i duší - řekl o něm kastelán z Kratochvíle Vojtěch Troup, který jeho výstavu procítěnými slovy zahájil. Návštěvníci tu najdou i kolekci autorových fotografií z Holandska, a také snímky živé přírody z Kostariky. Výstava potrvá do konce května.

Další výstava se jmenuje Z pohádek a filmů - Háčkovaný svět. Nabízí obdivuhodné práce dvou soukromých sběratelek z Opavska - Simony Mecerodové a Kateřiny Citové. Je určena nejen dětem, ale všem milovníkům ručních prací, panenek a historie. "Chtěly bychom starým a poškozeným panenkám oprášit jejich duši, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu." Tato myšlenka byla mottem jejich úsilí, které přineslo obdivuhodné výsledky.

V neposlední řadě se v prvním patře muzea otevřela veřejnosti výstava Dny osvobození v Netolicích. Jejím prostřednictvím je možné si dobře přiblížit atmosféru konce druhé světové války v  Netolicích v májových dnech roku 1945. Autorem většiny fotografií, zachycujících mimořádné okamžiky, je netolický občan, fotograf a dobrý člověk Vojtěch Michálek (1916 - 2001). Není bez zajímavosti, že právě u něho čerpal své první fotografické inspirace jako kluk také Vítězslav Pužej, autor Obrázků pro radost. Výstavy Z pohádek a filmů a Dny osvobození potrvají do 31. srpna.


Vyhledat muzeum


Aktuality

reportáž v Toulavé kameře


Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

Reportáž o městě Netolice a o Muzeu JUDr. O. Kudrny v Netolicích /https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/223562221500032/   22.57 minuta  - Netolice

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.