Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přivítání knihy E.M.Zitkové "Báby v nepaměti"

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

Zveme vás na představení nového historického románu spisovatelky Evy Marie Zitkové. Třetí kniha Báby v nepaměti opět vypráví o osudech netolických Neyhauserů, barvitě popsaných v předchozích románech Co mi báby povídaly a Co báby nevěděly.

Děj se odehrává počátkem 16. století a zavede nás mimo jiné i na českokrumlovský zámek. Autorka, v současné době žijící v Kanadě, po matce pochází z netolického rodu Neyhauserů a právě o jeho osudech vypráví ve svých románech. Ve třetí knize Báby v nepaměti se autorka vrací na počátek příběhu do dávnější historie, kde se setkáváme s předky hlavních hrdinů předchozích dvou knih, a Báby v nepaměti tak jsou vlastně prvním dílem této volné trilogie historických románů.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Netolice jako malované

01. 06. 2021 - 31. 07. 2021
Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

Všechny uvedené obrazy a kresby patří do sbírky muzea, které sbírá obrazy především z uspořádaných výtvarných výstav nebo z darů občanů, proto uvidíte rozmanitost autorů, malířských technik, barev i období vzniku děl. Všechny uvedené obrazy a kresby patří do sbírky muzea, které sbírá obrazy především z uspořádaných výtvarných výstav nebo z darů občanů, proto uvidíte rozmanitost autorů, malířských technik, barev i období vzniku děl. Obrazy a kresby nejsou z větší části bohužel součástí expozice a proto se snažíme obrazy našeho města ukazovat při rozličných příležitostech. Letošní výstava NETOLICE jako MALOVANÉ je jednou z nich. Připravili jsme také knížku vystavených obrazů Netolic, můžete si jej zakoupit a kochat se krásnými obrázky i doma nebo potěšit své přátele - netolické rodáky. Při plánování výstavy jsme oslovili děti ze ZŠ Netolice s výzvou namalovat své město, vybrané výkresy jsme zařadili do katalogu a stanou se pochopitelně i součástí muzejní sbírky. Ať se vám procházka (dnes už i některými zaniklými) zákoutími města Netolic líbí. Těšíme se na vaši návštěvu denně mimo pondělí, výstava potrvá do konce července.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.