Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava Blanky Mudrové KOŽENÉ SVÍTÁNÍ

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

Pod názvem Kožené svítání byla ve středu 1. července 2015 ve výstavní síni netolického Muzea JUDr. Otakara Kudrny zpřístupněna veřejnosti výstava prací osobité výtvarnice Blanky Mudrové. Výstava potrvá do konce července 2015.

Autorka z Vysočiny vystavuje své kožené umění už jedenáctým rokem. V Netolicích najdou návštěvníci do 31. července vedle kožených obrazů, plastik ze stejného materiálu a kožené galanterie také její olejomalby. Lidem z Prachaticka není Blanka Mudrová žádnou neznámou. Tedy alespoň její umění, protože ona sama, jak řekla, se nerada fotografuje. Vystavovala například ve Volarech, v zámecké galerii v Dubu a potkat jste ji nedávno mohli i v Netolicích na Staročeském jarmarku.  Blanka Mudrová pochází z Rynárce u Pelhřimova. Tvorbou z kůže se zabývá od svých dvaceti let. Její zabývání nabývalo postupně různých forem. Nejprve působila jako vývojová pracovnice DUP Pelhřimov (pamětníci vědí, že to bylo uznávané Družstvo uměleckého průmyslu). Svou první kolekci prací vytvořila v roce 1989 a představila ji na výstavě Trenčín - město módy. Brzy poté nachází a zdokonaluje svůj vlastní, specifický, poetický styl tvorby.  Autorka ji jednou či dvakrát do roka představuje veřejnosti jak v Čechách, tak v zahraničí, včetně Spojených států amerických či Austrálie, a to ve výstavních síních i na řemeslných jarmarcích. Není divu, že dámy dokáže zaujmout také svými promyšlenými kabelkami, o kterých říká, že  každá z nich musí mít duši a souznít se svou uživatelkou. Ostatně - tvořivou duši v sobě nezapře ani sama Blanka Mudrová. (Prachatickonews.cz)

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Tvořím, tedy jsem - Zuzana a Kateřina Návarovy

02. 07. 2022 - 31. 07. 2022
Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

výstava obrazů, kreseb a keramiky matky a dcery Zuzany a Kateřiny Návarových z Vodňan

Přečíst více

NEOTROPIS výpravy za zvířaty Latinské Ameriky - Vítězslav Pužej

03. 06. 2022 - 30. 06. 2022
Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

Po čtyřech letech se netolický lékař a amatérský fotograf Vítězslav Pužej vrací do netolického muzea se svou výstavou fotografií.

Přečíst více

SUVENÝR

01. 05. 2022 - 31. 10. 2022
Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

výstava rozličných suvenýrů ze sbírek okolních muzeí i ze zapůjčených předmětů od občanů

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.