Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Fantaskní a dobrodružné Vánoce v Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana

01. 12. 2017 - 31. 12. 2017

Nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné vlně fantaskního a dobrodružného světa Barona Prášila.

Zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu Karla Zemana! Během celého prosince pořádáme v muzeu speciální vánoční akce s kouzelnou tématikou filmu Baron Prášil. 

Potkáte se jak s chvástavým Baronem při speciální mikulášské nadílce, tak i s krásnou Biancou a odvážným „Měsíčňanem“ Toníkem při slavnostním rozsvícení vánočního stromku. Po celý měsíc budou v muzeu otvírány tematické vánoční výtvarné dílny a animační workshopy. Kdy jindy objevovat fantastické světy, než o Vánocích?

Během celého prosince zažijete v Muzeu Karla Zemana tyto speciální vánoční akce:

Baron Prášil naděluje!

neděle 3. prosince od 10 do 17 hod.

 

Půvabná Bianca, nebojácný Toník a sám Baron Prášil budou přímo v expozici Muzea Karla Zemana rozdávat netradiční mikulášskou nadílku! Každý návštěvník dostane voňavý a chutný dárek. Doporučujeme spojit s rozsvícením vánočního stromku a s návštěvou výtvarné dílny.

 

Rozsvícení vánočního stromku

neděle 3. prosince v 17 hod.

 

S úderem páté hodiny se pod Karlovým mostem rozsvítí nejkouzelnější vánoční stromek v Praze! Přijďte s celou svou rodinou načerpat vánoční atmosféru a společně si zazpívat tradiční české koledy za doprovodu fantastických houslí Nelly Helclové. Doporučujeme spojit s netradiční Prášilovskou nadílkou a návštěvou vánoční výtvarné dílny.

 

Divadlo Baron Prášil

neděle 17. prosince od 10.00 a 11.15
 

Loutkové představení Baron Prášil zahraje v divadle DISK oblíbený soubor Toy Machine. Speciálně Vám představí kufr trofejí z Baronových  cest, ze kterého si můžete vybrat příběh, který vás zaujme! Pro velký zájem uvádíme hned dvě představení! Těšte se na nevídané!

 

Nezbývá než dodat, že všechno je to pravda, pravda nejpravdivější, nic jiného než pravda pravdivá!

 

Vánoční workshopy animace

sobota 2. prosince, od 10 do 12 hod. – klasická plošková animace

sobota 9. prosince, od 10 do 12 hod. – křídová animace

sobota 16. prosince, od 10 do 12 hod. – animace s loutkami
 

Na dvouhodinovém workshopu se seznámíte s klasickou ploškovou metodou animace, zkusíte si animaci s loutkami v prostorové scéně nebo se naučíte neobvyklou křídovou animaci.

 

Workshop stojí 290 Kč na osobu. Voucher k účasti zakoupíte na našem e-shopu. Nutné objednat dopředu! Workshopy otevíráme při počtu minimálně 5 přihlášených zájemců.

 

 

Vánoční výtvarné dílny

2. prosince od 12 do 18 hod.
3. prosince od 12 do 17 hod.

9. - 10. prosince od 12 do 18 hod.

16. - 17. prosince od 12 do 18 hod.

22. - 23. prosince od 12 do 18 hod.

26. - 30. prosince od 12 do 18 hod.


Během celého prosince budete moct s rodinou vlastnoručně vyrábět vánoční a novoroční přáníčka, kouzelné ozdoby z filmových pásů, vánoční jmenovky nebo si vybarvit svého vlastního okřídleného koně z prášilského vesmírného korábu odlitého v sádře.

 

Dílny se platí přímo na pokladně muzea v čas dílny.

 

Vánoční a novoroční přání          30 Kč/přání

Jmenovky na dárky                    30 Kč/3 jmenovky

Sádrový okřídlený kůň               30 Kč/odlitek

Ozdoba z filmových pásů           60 Kč/ozdoba

Kulatá ozdoba s koněm             60 Kč/ozdoba

 

Kurzy měsíčňančtiny

Během celého prosince můžete koupit v Muzeu Karla Zemana nejoriginálnější dárek letošních Vánoc! „Mluvte jako Měsíčňan“ je přímý odkaz ke slavné scéně z filmu baron Prášil, kdy Karel Zeman důvtipným způsobem vyřešil zakomponování cizího jazyka do filmu. Letos poprvé nabízíme v muzeu možnost zakoupit si speciální „přístroj“, díky kterému se bleskově naučíte mluvit jako rodilý měsíčňan!

 

Při dostatečném počtu zájemců, navíc uspořádáme na začátku nového roku happening, během kterého proběhne jazykový rychlokurz a následné společné vystoupení všech zúčastněných. Jsi pozemšťan nebo měsíčňan?! Zapoj se i ty!

 

Foto robot

2. - 3. a 9. - 10. prosince od 10 do 19 hod.
 

Designový „highlight“ – tak se dá nazvat originální foto robot, který vás v expozici vyfotí před stylovým plátnem se steampunkovými a prášilovskými doplňky. Fotografie se přímo na místě okamžitě vytisknou a vy si tak odnesete další vzrušující vzpomínku! Foto robot bude k dispozici 2., 3., 9. a 10. prosince vždy od 10:00 do 19:00.

 

Změna programu vyhrazena.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.