Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Z KOUPELEN A LOŽNIC… ANEB O ČEM SE NEMLUVÍ.

Muzeum Komenského v Přerově

23. 03. 2016 - 09. 10. 2016

Tímto si Vás dovolujeme pozvat na připravovanou výstavu s názvem „Z koupelen a ložnic… aneb O čem se nemluví,“ kterou budete moci navštívit od 23. března do 9. října 2016 ve Velkém výstavním sále a přilehlých prostorách Přerovského zámku.

Konec 19. století a první polovina 20. století je obdobím, které přináší radikální změny v životě obyvatel města – dochází k zavádění kanalizační a vodovodní sítě, stejně jako moderních sanitárních zařízení, které používáme téměř v nezměněné podobě dodnes. Jak se v tomto období proměnily koupelny, ložnice a jiné intimní pokoje přerovských měšťanů? Které novinky se ujaly a které skončily v propadlišti dějin? Byly výdobytky moderní civilizace pro každého?

Na tyto a další otázky najdete odpověď na naší výstavě věnované hygieně a soukromým pokojům v tomto přelomovém období.

Budete mít příležitost prohlédnout si kompletně vybavené dobové pokoje – koupelnu, ložnici, šatnu a pokoj služky; zjistit jaké spodní prádlo, kosmetika nebo sanitární keramika se v této době používala, poodhalit tajemství domovní pavlače.

Součástí výstavního projektu bude i edukační program a množství doprovodných akcí, o kterých vás budeme informovat na našem webu a v muzejním zpravodaji.

Na viděnou se těší kurátoři výstavy Markéta Straková a Kamil Lukeš.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.