Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Letadla a létání

Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Vernisáž výstavy věnované historii letectví na území Česka a Slovenska od počátku minulého století až po současnost. Výstavu připravilo letecké muzeum ve spolupráci s firmou Aeroteam Vsetín. Jejím patronem je první československý kosmonaut Vladimír Remek, který přijal pozvání na slavnostní zahájení. 

Vernisáž výstavy začíná v 16 hodin. 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Saloon v modrém open air festival


Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Tři kapely a jedno příjemné odpoledne v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha: na tradiční akci, kterou pořádáme obvykle na přivítanou a pak na rozloučenou s létem vystoupí kapely Sunny Side, Flastr a Fair Play Grass. Od Sunny Side uslyšíte autentickou interpretaci tradičního bluegrassu tak, jak se hrával v době své vrcholné slávy ve 40. a 50. letech minulého století. Poetický bluegrass je doménou kapely Flastr. Jejími poznávacími znameními jsou české texty a lehce folkový projev zpěvačky. Moderní pojetí žánru bluegrass předvede kapela Fair Play Grass. Potkáme se v neděli 23. 6. v 16 hodin. Hudební vystoupení doprovodí letecké ukázky. Vstupné: 150 Kč.   

Přečíst více

Alexander Hess

17. 04. 2024 - 30. 09. 2024
Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Příběhy československých letců, kteří v období 2. světové války bojovali proti nacistům na křídlech britského Královského letectva, nás nepřestávají fascinovat. Mezi hrdiny, kteří nasazovali svůj život, přežili útrapy války, aby za to později byli ve své zemi perzekvováni, patřil i Alexander Hess. Jeho osobnosti i kariéře věnujeme novou výstavu, kterou otevřeme v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha 17. 4. 2024. Vernisáž začíná od 17 hodin. Alexander Hess bojoval v 310. peruti RAF, které jako první Čechoslovák velel. Ač byl držitelem řady vyznamenání, československých i britských, jeho jméno se do učebnic nedostalo. V roce 1948 byl nucen odejít do exilu. Zbytek života strávil v USA, kde pracoval jako poradce Pan Am, jedné z největších mezinárodních leteckých společností. Zemřel na Floridě v roce 1981. V rodné zemi byl po roce 1989 rehabilitován a v roce 2021 obdržel Řád Bílého lva in memoriam. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.